PAGEN rozpoczyna świętowanie 25-lecia od kontraktu z włoskim gigantem
PAGEN rozpoczyna świętowanie 25-lecia od kontraktu z włoskim gigantem

16 września 2022 roku podczas specjalnej konferencji prasowej w Civitanova oficjalnie ogłoszono podpisanie kontraktu sponsoringowego pomiędzy polskim producentem okien, drzwi, rolet i bram garażowych, a siatkarskim gigantem A.S. LUBE Volley. Marka PAGEN promowana będzie podczas rozgrywek Superliga Serie A, Pucharu Włoch i siatkarskiej Ligi Mistrzów w 3 najbliższych sezonach. Kontrakt obowiązuje do 2025 roku z prawem pierwszeństwa w jego przedłużeniu na kolejne lata.

Logotyp firmy PAGEN widoczny będzie m.in. na koszulkach meczowych zawodników włoskiego klubu, meczowych bandach LED, a także trybunie VIP i relacjach telewizyjnych. Kontrakt dot. także współpracy medialnej, social media i osobistego zaangażowania zawodników LUBE Volley w projekty wizerunkowe polskiego producenta.

Firmę PAGEN podczas konferencji prasowej reprezentowali Dominik Chamioło – Prezes Zarządu, Paweł Zatorski – Generalny Dyrektor Handlowy, Monika Romaniszyn – Dyrektor Eksportu, Katarzyna Chamioło – Prokurent spółki, odpowiedzialna za koordynację projektów CSR oraz Jacek Wach – Dyrektor Marketingu. LUBE Volley reprezentowali m.in. Simona Sileoni – Prezydent Klubu, Giuseppe Cormio – Dyrektor Generalny, a także największe gwiazdy Klubu – Mistrzowie Świata Simone Anzani i Mattia Bottolo oraz charyzmatyczny Ivan Zaytsev.

Na rynku włoskim jesteśmy obecni już od wielu lat i aktywnie rozszerzamy naszą sieć dystrybucji. Teraz z uwagi na zbliżający się jubileusz 25-lecia istnienia firmy postanowiliśmy wzmocnić wizerunek marki PAGEN na tym bardzo ważnym dla nas rynku. O wyborze utytułowanego LUBE Volley zdecydowała pozycja Klubu we Włoszech i arenie międzynarodowej, podejście do tworzenia zespołu, profesjonalizm w budowaniu relacji biznesowych i wyjątkowa atmosfera na trybunach, którą tworzą Kibice – powiedział Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN.

Klub LUBE Volley w swojej historii 7-krotnie sięgał po Mistrzostwo Włoch, 7-krotnie po Puchar Włoch, 4-krotnie po Superpuchar Włoch, 3-krotnie Puchar CEV, Puchar Challenge, 2-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów, zdobywając także Klubowe Mistrzostwo Świata. Z uwagi na listę osiągnięć LUBE Volley zasługuje na miano najbardziej utytułowanego siatkarskiego klubu we Włoszech, a przez kibiców siatkówki uznawany jest za „siatkarski Real Madryt”.

LUBE Volley do swojej klubowej rodziny przyjmuje tylko rzetelnych i solidnych partnerów biznesowych. Cieszę się, że grono sponsorów powiększa się o firmę PAGEN, która osiąga sukcesy na wielu rynkach europejskich. Kontrakt z PAGEN ma dla nas znaczenie strategiczne, także z uwagi na siłę polskiej ligi. To pierwsza taka umowa z producentem z Polski, którego mocna pozycja na rynku włoskim, zaangażowanie zespołu i stabilna sytuacja finansowa są gwarancją wspólnego sukcesu – powiedziała Simona Sileoni, Prezydent Klubu LUBE Volley.

Barwy tego włoskiego Klubu reprezentowali Sebastian Świderski, Bartosz Kurek oraz Mateusz Bieniek doskonale znani fanom Polskiej Reprezentacji. W jej składzie przez lata grał także jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie – Osmany Juantorena, który był gościem specjalnym podczas otwarcia nowego włoskiego salonu PAGEN w czerwcu 2022 roku.

Sponsoring klubu o tak bogatej tradycji i renomie to zaszczyt i duża odpowiedzialność. Budując rozpoznawalność marki we Włoszech, naturalnym kierunkiem staje się sport, o którym Włosi żywiołowo dyskutują w swoich domach. Podejmując decyzję o współpracy z LUBE nie bez znaczenia był fakt, że w finałowych rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów, LUBE Volley często mierzy się z polskimi zespołami. Kontrakt obowiązujący do 2025 roku to dla nas ważny krok w pozycjonowaniu marki na włoskim rynku – powiedział Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu PAGEN.

Co dla nas bardzo istotne LUBE Volley jest Klubem zaangażowanym społecznie. Wspiera Amnesty International, Macerata Culture, Krajowe Stowarzyszenie Rodzin Osób z Niepełnosprawnością Anffas Nazionale, a także organizację Lega del Filo d'Oro - niosącej pomoc, edukację, rehabilitację w walce o powrót do zdrowia osobom z zaburzeniami psychosensorycznymi i głucho-niewidomym. Współpraca w zakresie CSR jest jednym z elementów naszego porozumienia – dodała Katarzyna Chamioło, Prokurent spółki PAGEN, odpowiedzialna za projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Konferencja odbyła się w dniu losowania grup siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zawodnicy LUBE Volley w fazie grupowej zmierzą się z zespołami Knack Roselare i Tours VB, promując tym samym markę PAGEN w Belgii i Francji. Siatkarskich emocji z pewnością nie zabraknie.

Mamy ugruntowaną pozycję na rynku włoskim, gdzie od lat osiągamy sukcesy handlowe. Wielokrotnie prezentowaliśmy naszą ofertę podczas prestiżowych targów w Mediolanie i Bolonii, a nasze produkty są obecne w wielu włoskich showroomach. Rynek włoski ma wciąż ogromny potencjał, a kooperacja z LUBE Volley z pewnością umocni naszą pozycję. Najważniejszym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest obecnie program Superbonus 110. Planując strategię sprzedaży już dzisiaj podejmujemy jednak działania, które pozwolą realizować nasze cele w okresie, gdy wsparcie renowacji budowlanych z superbonusu dobiegnie końca – komentuje Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu w PAGEN.

Cieszę się, że nasza firma jako pierwsza spośród liderów polskiej branży stolarki otworowej sięga po współpracę z topowym włoskim klubem siatkarskim. Gratuluję zespołom po dwóch stronach siatki sprawnej i konstruktywnej współpracy. Sport drużynowy to zaangażowanie, profesjonalizm i rywalizacja w duchu fair play. Te wartości są bliskie także naszemu zespołowi. Od teraz gramy razem z korzyścią dla naszych Klientów i Kibiców – podsumowuje Paweł Zatorski, Generalny Dyrektor Handlowy.

 

źródło: Pagen