Czym są zdobywające popularność domy modułowe
Czym są zdobywające popularność domy modułowe

Czy można go postawić bez pozwolenia na budowę, a jeśli tak, to jakie są w tym zakresie ograniczenia?

Czy dom modułowy może być całoroczny i nadaje się do codziennego użytkowania? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Dom modułowy - co to jest?

Dom modułowy stawiany jest zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa. Powstaje z gotowych modułów, które łączone są ze sobą zgodnie z konkretnym projektem. To nowatorska technika, dzięki której nieruchomość jest gotowa do zamieszkania już kilka tygodni, podczas gdy wolnostojący dom murowany wymaga co najmniej kilku miesięcy, aby nadawał się do użytkowania.

Czy na dom modułowy potrzebne jest pozwolenie?

Dom modułowy cieszy się dzisiaj ogromną popularnością, a wszystko dlatego, że nie tylko stawia się go szybko i bez jakichkolwiek problemów. Zgodnie z programem Polski Ład możliwe jest postawienie nieruchomości, takiej jak dom modułowy bez pozwolenia 70m2. Oznacza to, że jeśli jego metraż po obrysie nie przekracza 70m2, można go stawiać bez uzyskania pozwolenia, a nawet bez zgłoszenia. Znacznie ułatwia to cały proces, ponieważ do tej pory inwestorzy tracili ogrom czasu i pracy na żmudne spełnianie skomplikowanych formalności.

Dom modułowy całoroczny - czy to możliwe?

Eksperci branży budowlanej podkreślają, że dom modułowy 70m2 może być jak najbardziej całoroczny. Jest trwały i wytrzymały, a jego żywotność określa się na co najmniej kilkadziesiąt lat. Taka nieruchomość może zostać dodatkowo ocieplona. Jeszcze do niedawna domy modułowe sprawdzały się jedynie na działkach rekreacyjnych, z których inwestorzy korzystali tylko sezonowo. Współczesne możliwości pozwalają na zamieszkanie w domu modułowym bez względu na porę roku.

Dom modułowy - cena

Kolejną zaletą domów modułowych jest ich niższa cena. Czy wiesz, że taka inwestycja jest nawet kilka razy tańsza, aniżeli budowa domu murowanego? Nic dziwnego, że domy modułowe stawiane są coraz częściej.

Dom modułowy - projekt, aby mieszkać komfortowo

Uznaje się, że powierzchnia użytkowa 70m2 nadaje się idealnie, aby mogła z niej korzystać w pełnym komforcie rodzina 2+2. Co ciekawe, nowoczesne projekty domów modułowych uwzględniają nie tylko nieruchomości całoroczne z modułów, ale również te z poddaszem, dzięki czemu inwestor zyskuje dodatkową przestrzeń do swobodnego wykorzystania.

Sprawdź gotowe projekty domów modułowych i przekonaj się, że taka nieruchomość z powodzeniem może zastąpić tradycyjne budownictwo. Ponieważ wzrasta popularność na domy modułowe, coraz więcej pracowni ma w swojej ofercie projekty właśnie takich nieruchomości.

 

Najważniejsze zalety domów modułowych

 

  • domy modułowe stawia się bez pozwolenia na budowę, jeśli ich powierzchnia po obrysie nie przekracza 70m2,
  • domy modułowe stawia się w maksymalnie kilka tygodni,
  • konstrukcja domów modułowych jest mocna i trwała,
  • domy modułowe mogą być całoroczne,
  • domy z modułów są idealne dla rodziny 2+2,
  • projekty domów modułowych zakładają nieruchomości parterowe albo domy z poddaszem do dowolnej aranżacji,
  • koszt postawienia domu modułowego jest znacznie niższy, aniżeli budowa domu murowanego,
  • domy modułowe są modne i wpisują się doskonale w innowacyjną technologię oraz trendy w zakresie użytkowania domów pasywnych, czyli energooszczędnych i ekologicznych.

 

Jeśli planujesz budowę domu wolnostojącego, wybierz projekt domu modułowego i przekonaj się, że taka nieruchomość może spełniać wszystkie Twoje potrzeby w zakresie komfortowego mieszkania.

 

źródło: Extradom