ALUPROF z tytułem Championa Roku i Budowlanej Marki Roku 2022
ALUPROF z tytułem Championa Roku i Budowlanej Marki Roku 2022

Aluprof, wiodący dostawca systemów aluminiowych w Europie, otrzymał dwie prestiżowe nagrody w kategoriach materiałów budowlanych: Złoty Champion Roku 2022 oraz Złota Budowlana Marka Roku. Firma po raz kolejny znajduje się w czołówce w niezależnym rankingu tworzonym na podstawie wskazań wykonawców.

- Dla naszej firmy bardzo ważne jest obserwowanie trendów. Startujemy w tym konkursie od kilku lat i uważnie przyglądamy się, jak zmieniają się opinie firm wykonawczych i jak najlepiej odpowiadać na potrzeby rynku. Jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że ponownie jesteśmy w gronie laureatów rankingu – dodaje Bożena Ryszka, dyrektor Działu Marketingu i PR, Aluprof SA.

Aluprof wyróżniono w kategoriach: profile okienne aluminiowe i systemy roletowe. Ranking Budowlana Marka Roku powstał 18 lat temu jako jedyny w Polsce projekt badawczy o niezależnym charakterze i szerokim zasięgu. Realizuje go firma ASM na podstawie spontanicznych wskazań wykonawców z całej Polski. – Nie podpowiadamy wykonawcom listy marek do wyboru, dlatego wyniki są w pełni obiektywne i przedstawiają rzetelnie pozycje poszczególnych marek – mówi Małgorzata Walczak-Gomuła, prezes ASM.

Wiarygodność rankingu Budowlana Marka Roku powoduje, że jego wynikami kierują się klienci, podejmując decyzje zakupowe. Aż 72,8 proc. osób planujących budowę lub remont domu jednorodzinnego preferuje produkt oznaczony logo Budowlanej Marki Roku.

Aluprof na pozycji lidera

To nie pierwsze wyróżnienie zdobyte w tym roku przez Aluprof. Innowacyjne drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R zostały nagrodzone w konkursie StolArchi 2022, zdobywając nagrodę główną w kategorii Forma. StolArchi to konkurs organizowany przez redakcję miesięcznika „Forum Branżowe”, w którym przedstawiciele biur projektowych nagradzają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej.

Podczas 31. Konwentu Stolarki VIP Aluprof zdobył nagrody IRBS za trzy produkty: MB-Skyline Type R, MB-79N, MB-Harmony Office oraz za rozwiązanie Redukcja Ugięć Rygli. Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki organizowany jest co roku przez portal Stolarka VIP.

Firma zdobyła też trzy statuetki TopBuilder 2022 w kategorii Produkt przyznawane przez magazyn Builder. Wyróżniono system MB-Harmony Office do budowy wewnętrznych ścian szklanych, innowacyjne drzwi przesuwne MB-SKYLINE TYPE R oraz system Redukcji Ugięcia Rygli. Magazyn Builder przyznał również Aluprofowi tytuł Budowlana Firma Roku 2021, a prezesa Tomasza Grelę wybrano Osobowością Branży 2021.

Magazyn Forbes wyróżnił Aluprof tytułem „Diamentu Forbesa 2022”, firma znalazła się również w zestawieniu „Wielki Brylant Polskiej Gospodarki” ze względu na wartość przekraczającą 100 mln zł.

 

źródło: Aluprof