Pergola tarasowa AWILUX - poczuj komfort z użytkowania tarasu
Pergola tarasowa AWILUX - poczuj komfort z użytkowania tarasu

Komfortowo urządzona przestrzeń tarasowa stanowi idealne miejsce do całorocznego wypoczynku. Warto więc zadbać o to, by miejsce to gwarantowało nam pełen relaks bez względu na pogodę. Idealnym rozwiązaniem jest nowe rozwiązanie z oferty AWILUX – pergola tarasowa, której elektrycznie regulowane lamele nie tylko wpuszczają na taras promienie słoneczne, ale w razie niesprzyjających warunków pogodowych stworzą również szczelny dach. 

Dobrze zaprojektowany taras to doskonały sposób na odpoczynek nie tylko okresie wczesnowiosennym oraz letnim, kiedy to na dworze odczuwalne są wysokie temperatury.  Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu przestrzeni tarasowej, teraz możemy korzystać z niego zarówno podczas letniej fali upałów, jak i ulewnych, jesiennych dni. Dlatego zadaszenie tarasu jest jedną z najistotniejszych kwestii, o której powinniśmy pamiętać, gdy chcemy dostosować naszą przestrzeń do zmieniających się warunków pogodowych. Nowe pergole tarasowe AWILUX stanowią doskonałą ochronę przed deszczem i śniegiem, zabezpieczając również znajdujące się na zewnątrz meble, czy nawet basen. Odporne na nawet najsilniejszy wiatr, nie poddają się zmiennym warunkom pogodowym, zapewniając mieszkańcom komfort oraz prywatność. 

Dopasowanie do każdego domu

 


fot. AWILUX

 

Nowe pergole tarasowe AWILUX dostępne są w wersji wolnostojącej i przyściennej, montowanej bezpośrednio do ściany budynku. Aby zapewnić dodatkową ochronę przed deszczem czy wiatrem, umożliwiono również zamontowanie ścian bocznych. Zintegrowane odprowadzanie wody zapobiega przedostawaniu się nadmiernej ilości opadów na taras, dbając tym samym o komfort przebywających pod zadaszeniem domowników.

 

Samonośna pergola AWILUX posiada minimalistyczny i nowoczesny design, wzbogacony o możliwość zintegrowania techniki zaciemniającej oraz montażu paska LED na bokach wysuwu pergoli. Zadaszenie zostało zaprojektowane z myślą o indywidualnych wymaganiach inwestora, dzięki czemu doskonałe dopasuje się do każdego budynku - zarówno w kwestii rozwiązań technicznych, jak i estetyki.

 

Smart-ochrona prywatności

 

Projekt pergoli AWILUX stworzono z naciskiem na dokładność, wysoką jakość wykonania i zapewnienie możliwości indywidualnych adaptacji, dopasowanych do potrzeb użytkowników. Unikalność nowego rozwiązania AWILUX polega na podzieleniu dachu pergoli na niezależne sekcje, które można obsługiwać samodzielnie. W ten sposób, za pomocą pilota zdalnego sterowania, umożliwiona jest regulacja przepływu światła, ciepła i powietrza w dowolnej części pergoli, według kierunku promieni słonecznych w ciągu całego dnia.

Aluminiowe lamele można ustawiać od 0° do 130°, a przy zamknięciu dach jest szczelny, przy równoczesnym odprowadzeniu zebranej wody do rynny. Słupek pergoli można przesunąć o aż 1 m w kierunku do wewnątrz.

Działający na silniku Somfy WT/IO mechanizm służy do otwierania, pochylania i zamykania aluminiowych lameli w dachu pergoli, co umożliwi dostosowanie ilości wpadających na taras promieni słonecznych oraz skrycie przestrzeni przy opadach deszczu czy śniegu. Regulacja przepływu światła, ciepła i powietrza w dowolnej części pergoli wpłynie na komfort korzystających z przestrzeni tarasowej domowników, umożliwiając im dostosowanie pergoli do indywidualnych potrzeb.

 

Innowacyjny design

 

 


Fot. AWILUX
fot. Schüco/Awilux

Aby zapewnić sobie maksymalną prywatność, ściany boczne pergoli AWILUX można w łatwy sposób uzupełnić ekranowymi roletami tekstylnymi. Dostępna bogata paleta kolorów umożliwia spersonalizowanie rozwiązania, dopasowując zadaszenie do całości budynku. Dodatkowo, kolory występują w dwóch wariantach - matowym oraz strukturalnym. Delikatna biel, chłodne, jasne szarości oraz srebrne odcienie doskonale sprawdzają się w nowoczesnym, minimalistycznym budownictwie, natomiast ciemniejsze antracyty, perły i brązy mogą wzbogacić klasyczną, ceglaną architekturę. Szeroki wachlarz dostępnych barw umożliwia spersonalizowane dobranie struktury oraz barwy pergoli według indywidualnych potrzeb oraz wymagań inwestora.

Nowa pergola AWILUX to doskonałe dopełnienie tarasowej przestrzeni. Dzięki zdalnemu dostosowywaniu zadaszenia do naszych potrzeb, rozwiązanie umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu o każdej porze roku - regulując wpuszczaną ilość światła latem, jak i zakrywając nasz taras w trakcie jesienno-zimowych opadów deszczu i śniegu, zapewniając jednocześnie wysoki komfort, ochronę przed wiatrem oraz całkowitą prywatność.

 

źródło: Awilux Polska