Nowy Katalog Rozwiązań Systemowych Saint-Gobain
Nowy Katalog Rozwiązań Systemowych Saint-Gobain

Saint-Gobain, producent nowoczesnych materiałów dla budownictwa, wydał właśnie swój pierwszy, kompleksowy katalog rozwiązań systemowych z zastosowaniem produktów marek: Rigips, ISOVER, Weber, GLASS, GLASSOLUTIONS i Ecophon. Dwutomowe wydawnictwo, będące efektem pracy inżynierów Saint-Gobain, to pierwsze tego typu opracowanie nie tylko dla architektów, ale także dla wykonawców i inwestorów, którzy poszukują sprawdzonych rozwiązań.

Zaprezentowany w katalogach zestaw synergicznych rozwiązań wpisuje się w strategię Saint-Gobain. Od wielu lat jest ona ukierunkowana na zrównoważony rozwój i wzrost efektywności energetycznej w połączeniu z wielowymiarowym komfortem w budownictwie mieszkalnym i komercyjnym.

Praktyczne informacje w jednym miejscu

Oba tomy Katalogów Rozwiązań Systemowych to dla odbiorcy przede wszystkim zbiór praktycznych informacji na temat przegród i elementów budowlanych.  – Zależało nam, aby dzięki naszemu wydawnictwu czytelnicy w łatwy sposób mogli dobrać kompleksowe rozwiązania, w czym pomagają wysokiej jakości rysunki 3D. A także zebrać informacje potrzebne do realizacji projektu i zdobyć wiedzę na temat systemów oferowanych przez Saint-Gobain. Dodatkowo korzystając z katalogów zyskują oni pewność, że rekomendowane systemy spełniają wszystkie wymagane parametry techniczne – mówi Szymon Raćkowski, Technical Development Department Manager Grupy Saint-Gobain. Użyteczności całej publikacji dodaje fakt, że w prosty sposób można uzyskać fachowe odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości. 

Tom I. Synergia wspólnych rozwiązań

W pierwszym tomie Katalogu Rozwiązań Systemowych podkreślono synergię wspólnych rozwiązań, pokazując tym samym szeroki zakres portfolio grupy Saint-Gobain. Poszczególne karty systemowe zostały uzupełnione o produkty Weber i ISOVER, tworząc kompleksowe rozwiązania zarówno dla architekta, jak i klienta indywidualnego czy wykonawcy. W katalogu zostały zamieszczone też informacje na temat produktów i rozwiązań marek GLASS, GLASSOLUTION i Ecophon, które stanowią uzupełnienie i rozszerzenie oferty firmy. Prezentują dodatkowe możliwości i inspirują do wykorzystywania niestandardowych rozwiązań. Na szczególną uwagę zasługuje nowy rozdział „Ściany działowe do pomieszczeń wilgotnych i mokrych”. W przejrzysty, klarowny sposób pokazuje on potencjał połączenia wszystkich marek w kompletne i niezawodne rozwiązania. Znajdują się tam m.in. ściany działowe Rigips z wełną mineralną ISOVER, hydroizolacją i klejem Weber.

Tom II. Kompletne systemy i parametry techniczne

Drugi tom Katalogu Rozwiązań Systemowych zawiera trzy nowe działy, w których zamieszczone są nowe karty systemowe: podkłady podłogowe, system ociepleń ETICS i fasady wentylowane. Klient znajdzie tam kompletne systemy oraz parametry techniczne całych rozwiązań. Parametry zostały zamieszczone w tabelach, a odniesienia do poszczególnych dokumentów są opisane w odpowiednich przypisach. – W przypadku systemów ETICS dobraliśmy grubości materiałów izolacyjnych i przeliczyliśmy przykładowe współczynniki przenikania ciepła Uc przegrody, zgodnie z wymaganiami najnowszych Warunków Technicznych. Dzięki rozwiązaniom systemowym, które kompleksowo pokazują niezbędne produkty do ich wykonania, przedstawiają parametry techniczne i dokumenty odniesienia, klient w prosty sposób może odnaleźć wszystkie interesujące go informacje – dodaje Szymon Raćkowski.

Warto też zwrócić uwagę na nowy system sufitu z klasą odporności ogniowej EI120 do zastosowania w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych – Sufit 4.10.25 X Ocean. System ze względu na swoje właściwości można wykorzystać do zabezpieczenia przeciwpożarowego stropów miejsc postojowych dla pojazdów oraz urządzeń elektrycznych w garażach podziemnych.

Szerokie i kompleksowe rozwiązania pięciu marek Grupy Saint-Gobain: ISOVER, Rigips, Weber, GLASS I GLASSOLUTIONS i Ecophon można zastosować w dowolnym projekcie obiektu mieszkalnego, biurowego, handlowego czy usługowego w oparciu o Warunki Techniczne 2021 i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Katalog dostępny jest na stronie: www.rigips.pl/aktualnosci/nowy-katalog-rozwiazan-systemowych-saint-gobain