Columbus rozszerza współpracę z FAKRO
Columbus rozszerza współpracę z FAKRO

Columbus zrealizuje instalację fotowoltaiczną o mocy ponad 2 MW dla firmy FAKRO. To już drugi kontrakt firmy dla światowego wicelidera rynku okien dachowych z Nowego Sącza.

Na początku bieżącego roku Columbus zrealizował dla FAKRO instalacje fotowoltaiczne o mocy blisko 0,5 MW. Po udanej współpracy w pierwszym etapie, firmy zdecydowały się na podpisanie nowego kontraktu, w ramach którego powstaną  instalacje o kilkukrotnie większej mocy - ponad 2 MW. Kolejne elektrownie słoneczne zostaną zamontowane na dachach głównego zakładu produkcyjnego FAKRO w Nowym Sączu. W ramach rozwijającej się, obustronnej współpracy, firmy wyrażają intencję wspólnych działań biznesowych dotyczących transformacji energetycznej pozostałych zakładów FAKRO, planowanych na przełomie 2022 i 2023 roku.

- Fotowoltaika to dobry sposób na zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed rosnącymi cenami energii elektrycznej. Jest to także technologia, która pozwala na wytwarzanie energii w sposób neutralny dla środowiska. Cieszymy się, że liderzy różnych sektorów i branż, przedsiębiorstwa takie jak FAKRO, dostrzegają jej potencjał i inwestują w energię ze słońca. Jednocześnie jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyli nas przedstawiciele firmy FAKRO, wybierając nasze usługi - mówi Bartłomiej Solner, dyrektor strategii sprzedaży B2B w Columbus Energy S.A.

- W FAKRO od lat inwestujemy w rozwiązania, które nie tylko sprawiają, że nasza oferta jest nowoczesna, komfortowa i przewyższająca obecne wymogi budowlane, ale także pozwalają na produkcję w zgodzie z naturą i dbałością o środowisko naturalne. Dlatego właśnie inwestycję w fotowoltaikę, którą realizujemy dzięki współpracy z firmą Columbus, traktujemy jako kolejną już cegiełkę na drodze do pełnej redukcji emisji CO2 wynikającej z naszej działalności. Nie boimy się tego wyzwania, ponieważ wiemy, że takie działania mają swoją wartość długoterminową i zagwarantują lepsze życie przyszłych pokoleń. Jesteśmy dumni, że z każdą taką inwestycją zbliżamy się do celu, który sobie wyznaczyliśmy – mówi Paweł Dziekoński - Wiceprezes Zarządu firmy FAKRO.

Dzięki energii wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaiczne wdrożone w pierwszym i drugim etapie współpracy z Columbus, FAKRO zaoszczędzi rocznie ok. 1870 ton emisji CO2.

 

źródło: Columbus Energy S.A.