Rolety rzymskie do biura? Czyli jak stworzyć wnętrze, które inspiruje i wyzwala kreatywność
Rolety rzymskie do biura? Czyli jak stworzyć wnętrze, które inspiruje i wyzwala kreatywność

Istnieje wiele powodów, dla których warto zaprojektować kreatywne miejsce do pracy. Po pierwsze, taka przestrzeń może pomóc w zwiększeniu produktywności. Po drugie, może poprawić nastrój. Po trzecie, miło jest spędzać czas w otoczeniu, które wyzwala w nas dobre wibracje. Zwłaszcza, że mogą nam one towarzyszyć przez resztę dnia, poprawiając ogólne samopoczucie. Dlatego jeśli uważasz, że rolety rzymskie do biura to niepotrzebny wydatek, zmierz się z poniższymi faktami.

Kreatywna przestrzeń do pracy to inwestycja w produktywność

Na przestrzeni lat wiele badań wykazało związek między tym, jak zaaranżowana jest przestrzeń do pracy, a wydajnością. Jest to coś, czego większość firm nie bierze pod uwagę, ponieważ powszechnie uważa się, że wystarczą podstawowe narzędzia, np. biurko, krzesło i komputer, by pracownik mógł realizować założone cele. Tymczasem źle zaprojektowane biuro może prowadzić do słabej wydajności i problemów z nastawieniem. Są tego świadome zwłaszcza te osoby, których praca wymaga nieustannego wspinania się na wyżyny kreatywności. Poszukujący inspiracji i nowych pomysłów chcąc być innowacyjnymi, tworzą wnętrza, które odzwierciedlają tę ideę.

 

Rolety rzymskie do biura – inspirowane klasyczną doskonałością

Któż nie chciałby przyczynić się swoją pracą do tworzenia wybitnych dzieł? Chyba nigdzie nie powstało ich więcej niż w starożytnym Rzymie. - Jednym z rozwiązań, które zostały z nami do dziś, są rolety rzymskie. Do biura, salonu, kuchni – dziś można je spotkać w każdym stylowym wnętrzu. – wylicza Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis. Wówczas rolety zostały wynalezione z konieczności - ze względu na funkcję, a nie modę. Miały zapewniać ochronę zarówno przed kurzem, jak i ciepłem śródziemnomorskiego słońca. Pozwalały także utrzymać wnętrza w czystości i chłodzie, co pozwalało ówczesnym Rzymianom na swobodną i niczym nie zmąconą twórczość. Tak więc już starożytni wiedzieli, że odpowiednio zaadaptowana przestrzeń do pracy stymuluje nieszablonowe myślenie, pozwala wykraczać poza oczywiste ramy i inspiruje do kreatywnego wyrażania siebie

Jak zaaranżować idealne biuro?

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na stworzenie idealnego biura. Każdy powinien to zrobić w zgodzie z wewnętrznymi potrzebami. Niemniej tym, co generalnie poprawia nastrój i ogólne samopoczucie, jest obecność roślin i dostęp do naturalnego światła. Co więcej, naturalne światło zmniejsza zmęczenie oczu, senność i bóle głowy. Aby móc nim swobodnie operować, warto zadbać o osłonę okien. W tej roli idealnie sprawdzą się rolety rzymskie do biura. Wiele osób pomija zabiegi okienne i dlatego nie docenia ich wpływu na ogólny wystrój pomieszczenia. To błąd. Dlaczego akurat rolety rzymskie do biura to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę? - Rolety rzymskie są nie tylko praktyczne i stylowe. Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych faktur, kolorów i wzorów. Rolety rzymskie do biura mogą być instalowane do ściany lub do sufitu, a także w systemie RVS, czyli w świetle szyby, co pozwala na wybór idealnie dopasowanej opcji. – tłumaczy ekspertka z Anwis.

 

Rolety rzymskie do biura – funkcjonalność i estetyka

W toku licznych badań udowodniono, że estetyczne otoczenie pomaga każdemu rozwijać lepsze pomysły i lepiej się skoncentrować. Każdy ma inne preferencje. W zależności od naszego wyboru, rolety rzymskie do biura mogą posiadać fiszbiny z przodu lub z tyłu osłony. Ten aspekt wpłynie na wizualny odbiór pomieszczenia, podobnie jak materiał, z którego wykonane zostaną osłony. Na rynku mamy do wyboru różne rodzaje materiałów, np. velvet czy bawełnę, w tym także z recyklingu, o różnym poziomie przezierności tkanin. Producenci rolet dają możliwość zastosowania podszewek zaciemniających, co docenią zwłaszcza zwolennicy funkcji blackout. Rolety rzymskie do biura to także bogactwo faktur – od gładkich, po strukturalne. – Nowością jest dostępność systemów elektrycznych, w tym bateryjnych, pozwalających na przesłonięcie dowolnego fragmentu okna. – mówi Agnieszka Gołębiewska z Anwis. -Warto także zauważyć, że dzięki dwukierunkowemu systemowi, efektowne zasłonięcie okna i utworzenie dekoracyjnych fałd jest możliwe nawet przy przesłonięciu jedynie dolnej części okna. System pozwala także na dowolne dopasowanie kolorystyki osprzętu. – dodaje ekspertka.

 

Stworzenie idealnego biura wymaga postrzegania pracy jako integralnej części życia. Dzięki temu biuro stanie się wyjątkowym i inspirującym miejscem. Łączącym w sobie różne elementy, zaaranżowane z troską o szczegóły i detale.

 

źródło: Anwis