Klimas Wkręt-met na liście Diamentów Forbesa 2022
Klimas Wkręt-met na liście Diamentów Forbesa 2022

Spółka Wkręt-met, lider branży elementów złącznych, kolejny rok z rzędu znalazła się na liście najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, z przychodami powyżej 250 mln zł w województwie śląskim, tworzonej przez magazyn „Forbes”. 

Diamenty Forbesa to jedno z najbardziej prestiżowych zestawień, najszybciej rozwijających się polskich firm, przygotowywane przez miesięcznik Forbes, we współpracy z firmą analityczną Bisnode Polska. Brane są w nim pod uwagę zestawienia takie jak wartość majątkowa firmy oraz zyski z ostatnich 3 lat. Kluczowymi kryteriami, według pomysłodawców rankingu, są między innymi wiarygodność płatnicza, historia płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. Wśród laureatów znalazła się spółka Klimas Wkręt met, ze średnim ważonym wzrostem wartości na poziomie bliskim 55% proc.

Diamenty Forbesa to doskonały wskaźnik umożliwiający śledzenie trendów kształtujących polską gospodarkę. To szczególnie ważne w czasach, kiedy wszyscy musieliśmy się dostosować do sytuacji wywołanej światowym kryzysem covidowym. Wiele firm oparło swoją działalność na wdrażaniu nowych rozwiązań, tym samym podnosząc swoje biznesy na kolejne wyższe poziomy. Tak jest również w naszym przypadku. Wzrosty sprzedaży, które realizujemy nieprzerwanie od 3 lat jasno określają, że obrana przez nas strategia jest skuteczna - mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met.

Klimas Wkręt-met odnotowuje swoją obecność na liście Diamentów Forbesa nieprzerwanie od kilku lat, co w sposób wymierny odzwierciedla ciągły rozwój i znaczące wzrosty każdego roku. Jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju są działania eksportowe. Z jednej strony polegają one na rozbudowie sieci dystrybucji, z drugiej na budowaniu świadomości marki, poprzez budowanie i rozwój własnych oddziałów w różnych krajach. Producent podkreśla jak istotną rolę w prowadzeniu międzynarodowej działalności produkcyjno-handlowej odgrywa dogłębna analiza oraz przemyślany plan transformacji na każdym szczeblu organizacji. Skupiliśmy się na rozwiązaniach, które gwarantują stabilny rozwój firmy. W chwili obecnej to rozwój cyfryzacji wyznacza kierunki wzrostów i to między innymi te działania  zostały płynnie przez nas wdrożone w poszczególnych obszarach. Daje nam to wielką swobodę w organizacji wszystkich wymiarów funkcjonowania organizacji – dodaje Maciej Strychalski.

Spółka, realizując konsekwentnie plany eksportowe, kładzie ogromny nacisk na rozwój portfela produktowego, spełniającego oczekiwania określonych rynków. Poszczególne grupy produktowe są podporządkowane rygorystycznym normom, zachowując cechy wpływające na komfort pracy wykonawców.  

Firma działa w oparciu o zaawansowane technologie 4.0, zachowując jednocześnie wartości przedsiębiorstwa rodzinnego. Od dekady prowadzi skuteczną politykę eksportową zdobywając i rozbudowując kolejne rynki na całym świecie. Z całą pewnością nasze wysokie miejsce na liście Diamentów Forbesa, a przede wszystkim wymierne efekty naszej codziennej pracy, której lista jest odzwierciedleniem, są ważne i motywujące do podejmowania kolejnych wyzwań – podsumowuje Maciej Strychalski.

 

https://www.wkret-met.com