Mistrzostwa pod egidą FAKRO
Mistrzostwa pod egidą FAKRO
To był absolutny strzał w dziesiątkę! Tak I Narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup ocenili zawodnicy i kibice. Sportowa rywalizacja rozegrała się 6 lutego na stokach Jaworzyny Krynickiej.

Spośród 45 zawodników reprezentujących siedem krajów Europy (Słowacja, Polska, Szwajcaria, Niemcy, Węgry, Anglia, Rosja), startujących w slalomie gigancie, w męskiej kategorii najlepszy okazał się Grzegorz Kurek. Drugie miejsce należało także do Polaka, Józefa Jarkowskiego. Trzecie miejsce zajął Niemiec Udo Schneider.

Wśród pań najlepszą lokatę uzyskała reprezentująca Polskę Magdalena Florek. Drugie miejsce przypadło w udziale Słowaczce, Karinie Deakovej, trzecie miejsce zajęła Szwajcarka, Karin Gamma. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szwajcaria, drugą lokatę zdobyła Słowacja, a trzecią Polska.

Zagraniczni goście byli pod wrażeniem profesjonalizmu FAKRO, zarówno w kwestii organizacji mistrzostw, jak również konferencji, w której uczestniczyło blisko stu przedstawicieli z dwunastu krajów Europy, reprezentujących branżę dekarską. To międzynarodowe spotkanie stanowiło forum dyskusji i wymiany doświadczeń dekarzy z krajowych federacji Dekarskich zrzeszonych w IFD.

Konferencję poświęcono ważnym kwestiom związanym z funkcjonowaniem Federacji na europejskim rynku budowlanym i współpracy organizacji z FAKRO. W programie wizyty zagranicznych gości nie zabrakło także zwiedzania zakładu. Uczestnicy konferencji nie kryli wrażenia, jakie zrobił na nich nowoczesny proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii.

Goście swój pobyt na Sądecczyźnie uznali za bardzo udany. Nie może zatem dziwić, że z entuzjazmem przyjęli deklarację chęci zorganizowania przez FAKRO kolejnych Mistrzostw Świata w przyszłym roku.