Sprawnie działający system okien to doskonały sposób wentylacji, oddymiania i energooszczędności. Teraz z IQ box Safety będzie to dodatkowo bardziej bezpieczne
Sprawnie działający system okien to doskonały sposób wentylacji, oddymiania i energooszczędności. Teraz z IQ box Safety będzie to dodatkowo bardziej bezpieczne

Firma GEZE od lat oferuje różnego typu rozwiązania do automatyzacji drzwi i okien. Jesteśmy uznanym na świecie liderem w tym obszarze, ale stale staramy się udoskonalać nasze rozwiązania. Tym razem przedstawiamy nasz system IQ box Safety, który podwyższa bezpieczeństwo użytkowania systemów okien w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej.

Dla wyższego bezpieczeństwa IQ box Safety jest modułem bezpieczeństwa służącym do ochrony niebezpiecznych miejsc przy oknach z napędem elektrycznym. Zabezpiecza on krawędzie grożące zgnieceniem i przycięciem na głównych i bocznych krawędziach zamykających. Jako rozwiązanie sprawdzone przez TÜV gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo zgodnie z normą EN ISO 13849-1 i -2 oraz spełnia najwyższe klasy ochrony dla okien z napędem elektrycznym zgodnie z oceną ryzyka według dyrektywy maszynowej (klasa ochrony 4 wg VFF KB.01). Możliwość podłączenia aż do czterech czujników (dotykowych i/lub bezdotykowych) umożliwia zmienne i dostosowane do potrzeb zabezpieczenie okien z napędem elektrycznym, zautomatyzowanych za pomocą siłowników GEZE IQ windowdrive zasilanych napięciem 24V DC (od wersji oprogramowania V3.2).

 Elastyczność i funkcjonalność
 

System daje swobodę projektowania i planowania podczas tworzenia koncepcji okien z napędem elektrycznym:

  • Odpowiednie rozwiązanie do wentylacji grawitacyjnej, urządzeń do usuwania dymu i ciepła (SHEV)
  • Odpowiedni do wszystkich rodzajów sterowania (centrala usuwania dymu i ciepła np. GEZE MBZ 300 lub THZ, zasilacz 24 V, KNX, IQ gear)
  • Do wszystkich powszechnie stosowanych typów okien i sposobów otwierania.

 

Okna oddymiające
 

W chwili obecnej firma GEZE posiada Certyfikaty Stałości Właściwości Użytkowych dla okien na profilach takich renomowanych producentów jak Aluprof, Aliplast, Aluron, Ponzio czy Yawal. Okna oddymiające GEZE z siłownikami można wykonać praktycznie w każdym wariancie – rozwiernym, uchylnym, wychylnym, na nożycach, pionowym jak i dachowym.
 
 

źródło: Geze