Okna i drzwi od AWILUX dające więcej możliwości
Okna i drzwi od AWILUX dające więcej możliwości

Od okien i drzwi oczekujemy coraz więcej – więcej ciepła, więcej światła, więcej designu, więcej bezpieczeństwa oraz więcej swobody w projektowaniu współczesnej architektury. W odpowiedzi na te potrzeby firma AWILUX wprowadza na rynek nową linię okien i drzwi aMORE, oferującą inwestorom znacznie więcej możliwości.

 

Innowacyjny system aMORE – nowość w ofercie AWILUX, produkującej stolarkę otworową w klasie premium – to nowy poziom zaawansowanych rozwiązań dla inwestorów. Okna i drzwi aMORE zapewniają więcej ciepła oraz większe możliwości użytkowe i kolorystyczne, a także produkowane są z większą dbałością o środowisko. W wewnętrznym rdzeniu profili zastosowany jest materiał pochodzący z recyklingu, co oznacza większą ekologię produkcji.

 

aMORE  - więcej swobody w projektowaniu współczesnych wnętrz

 

Nowy system aMORE od AWILUX przeznaczony jest do konstruowania okien oraz drzwi wejściowych. Dzięki środkowej uszczelce oraz sześciokomorowej konstrukcji ościeżnicy, zapewniona jest doskonała izolacja cieplna. Głębokość zabudowy wynosi 82,5 mm. W systemie aMORE od AWILUX użytkownicy mają możliwość zastosowania pakietów 3-szybowych, o głębokości do 54 mm. Nowy system AWILUX oferuje także spójny system rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach, jednocześnie zapewniając doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

 

Współczynnik przenikania ciepła dla okna aMORE wynosi Uw=0,79 - dla okna referencyjnego 1230x1480 mm, z pakietem szybowym Ug=0,5, ciepłą ramką Chromatec Ultra oraz zamkniętą stalą 1,5 mm.


System aMORE
Fot. Awilux

 

System aMORE został optymalnie zaprojektowany do zastosowania technologii STV® - czyli klejenia szyby na sucho, co poprawia właściwości użytkowe okien. Na skutek sklejenia szyby z profilem skrzydła, statyka szklanej tafli przenosi się na skrzydło, dzięki czemu cały system staje się bardziej stabilny. Jednoczesne zastosowanie STV oraz stali w skrzydle umożliwia budowę okien nawet do 2,5 metra wysokości dla kolorowych profili – będą to okna o powierzchni 2,8 m2.

 

Dla zachowania równowagi ekologicznej, technologicznej i ekonomicznej, występujący w oknach i drzwiach aMORE od AWILUX rdzeń z recyklatu powstaje z poddanych granulacji i powtórnej obróbce resztek profili. PVC ze starych okien wykorzystuje się w sposób przyjazny środowisku w nowych profilach aMore, które cechują się wysokimi właściwościami izolacyjnymi.

 

aMORE LUX  - więcej światła w rozświetlonym wnętrzu

 

 


Fot. Awilux

Dostarczanie dużej ilości słońca znacząco wpływa na nasze samopoczucie, dodając energii do zmagania się z codziennymi obowiązkami oraz wprawiając nas w dobry humor. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań AWILUX aMORE LUX w domu bądź biurze, wprowadzimy więcej światła do wnętrza oraz zapewnimy naszym oknom smukły i stylowy wygląd.

W serii aMORE LUX od AWILUX przy tradycyjnej ramie zastosowane jest obniżone skrzydło. Dzięki temu, do pomieszczenia wpada nawet o 25% więcej światła. Obniżone profile aMORE LUX umożliwiają efekt smukłego okna, bez konieczności rezygnacji z bezpieczeństwa czy komfortowej obsługi.

 


Fot. Awilux

 

Dotychczasowe konstrukcje z słupkami ruchomymi zabierały często nawet 170 mm szerokości okna. Te masywne złożenia zakłócały sylwetkę stolarki i znacznie ograniczały dopływ światła do pomieszczenia. W przypadku profili aMORE LUX, wysokość złożenia wynosi zaledwie 103 mm. Dzięki temu, to smukłe okno zapewnia większą ilość światła w pomieszczeniu, bez konieczności rezygnacji z komfortowej obsługi i bezpieczeństwa.

 

aMORE i aMORE LUX od AWILUX  - więcej barw

 

Zarówno system aMORE, jak i aMORE LUX od AWILUX zapewniają więcej możliwości kolorystycznych. Dzięki szerokiemu spektrum barw - od głębokiej czerni, poprzez odcienie szarości, aż po różnorodne rodzaje i kolory drewna - okna aMORE, jak i aMORE LUX doskonale wpasują się w nowoczesne, jasne i otwarte wnętrza, jak i te bardziej klasyczne oraz przytulne. W podstawowej gamie kolorystycznej, do wyboru mamy między innymi antracyty, jasne szarości czy winchester. Możemy zdecydować się także na opcję duo kolor, czyli wybrać inny kolor od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki temu, okna aMORE od AWILUX dopasujemy zarówno do elewacji, jak i do wnętrza.

 


Fot. Awilux

 

Miłośników klasyki i natury z pewnością zachwycą drewnopodobne okleiny Realwood, które idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna. Okleiny Realwood mają naturalny, drewniany wygląd – co jest możliwe między innymi dzięki mniejszemu połyskowi, niż w standardowej wersji oklein, a do wyboru są różne odcienie dębu oraz popularne barwy z palety RAL.

Dla wymagających inwestorów, ceniących najnowocześniejsze rozwiązania, przygotowane zostały okna AWILUX aMORE z jedyną w swoim rodzaju powłoką ze szkła akrylowego – Acrylcolor. Dzięki swoim właściwościom optycznym, powłoka akrylowa odbija promieniowane słoneczne, co powoduje, że profil się nie nagrzewa. Walory estetyczne idą w parze z użytecznością - okna aMORE w barwach z palety Acrylcolor są wyjątkowo trwałe i odporne na zarysowania, uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Paleta Acrylcolor zawiera najbardziej eleganckie barwy z palety RAL w wersji przypominającej malowane proszkowo aluminium. Nawet po wielu latach nie widać różnic kolorystycznych w oknach poddanych działaniu warunków atmosferycznych. Powłoka akrylowa może być stosowana wyłącznie do strony zewnętrznej, a jej gładka i nieporowata powierzchnia jest dodatkową zaletą przy pielęgnacji.

Innowacyjne systemy aMORE oraz aMORE LUX od AWILUX zapewnią nie tylko więcej izolacji cieplnej, ale i więcej elegancji, światła i koloru. Dlatego też nowe okna i drzwi od AWILUX to więcej możliwości dopasowania do naszych upodobań. Dzięki większym możliwościom projektowym ze stolarką aMORE i aMORE LUX stworzymy spersonalizowaną przestrzeń, zapewniającą komfort naszych domowników, a w przypadku budynków biurowych - współpracowników.

 

źródło: Awilux