ISO-CHEMIE z przyznaną nagrodą „KMU INNOVATIONS-AWARD“
ISO-CHEMIE z przyznaną nagrodą „KMU INNOVATIONS-AWARD“

Specjalizująca się w rozwiązaniach uszczelnień budynków oraz pianek technicznych rodzinna firma z Aalen ISO-Chemie GmBH, otrzymała nagrodę „KMU Innovations-Award 2021/22“ przyznawaną przez Deutschen Gesellschaft für Verbraucherstudien DtGV (Niemieckie Towarzystwo Studiów Konsumenckich) i dzięki temu stała się częścią ekskluzywnego grona najlepszych firm niemieckich.

 

Nagrody "KMU lnnovations-Awards 2021/22" zostały przyznane przez renomowany, niezależny instytut badań rynkowych małym i średnim przedsiębiorstwom, które okazały się ponadprzeciętnie innowacyjne w swoim segmencie. Ocena została oparta między innymi na światowych zgłoszeniach patentowych niemieckich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w 2020 r. z uwagi na fakt, iż kryterium patentowe cieszy się najwyższym międzynarodowym uznaniem i gwarantuje maksymalny obiektywizm.

 

ISO-Chemie wyróżniała się wieloma innowacjami w jednej z najbardziej innowacyjnych dziedzin badań, w dziedzinie formowania, a także w budownictwie i transporcie, dzięki czemu była w stanie zapewnić sobie czołową pozycję wśród najlepszych MŚP w swojej branży. Przy tym ten specjalista od uszczelnień był w stanie uzyskać szczególnie dobre wyniki dzięki przyszłościowym rozwiązaniom w dziedzinie uszczelnień budynków.

 

Inge Knorn, Dyrektor ds. Marketingu w ISO-Chemie informowała: "Jesteśmy bardzo dumni z wielu naszych opatentowanych rozwiązań produktowych i dlatego jesteśmy szczególnie zadowoleni, że znaleźliśmy się wśród zwycięzców tegorocznych nagród KMU Innovation-Awards".

Niemal 70 rodzin patentów z licznymi zgłoszeniami indywidualnymi firmy ISO-Chemie – to mocny dowód imponującej siły innowacyjności przedsiębiorstwa.

 

Udanym przykładem doskonałej innowacyjności ISO-Chemie jest opatentowana taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO ONE. Dyrektor Zarządzający ISO-Chemie Dr Martin J. Deiß wyjaśnia: "Dzięki tej innowacji produktowej, znanej jako taśma wielofunkcyjna, zdecydowanie ukształtowaliśmy nowe pojmowanie, które jest dziś ugruntowane w montażu okien. Taśmy wielofunkcyjne oznaczają energooszczędne uszczelnienie okien poprzez inteligentne połączenie warstw funkcjonalnych - ochrony przed warunkami atmosferycznymi, izolacji termicznej i akustycznej, a także szczelności powietrznej."

 

Świadectwem tej innowacji produktowej, która została zaprezentowana po raz pierwszy w 2007 roku, jest sprzedaż na poziomie 100 mln metrów bieżących. Dzięki temu taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO ONE zapewnia trwałą oszczędność energii już w 20 milionach okien. Dzięki prostemu zastosowaniu produktu możemy nie tylko zaoszczędzić dużo czasu podczas montażu, ale także zachować cenne zasoby.

 

Ale także obecne przykłady dowodzą, dlaczego ISO-Chemie otrzymała nagrodę Innovation Award. Wraz z niedawno zgłoszonym do opatentowania produktem ISO-BLOCO HYBRATEC, ISO-Chemie wprowadziła na rynek kolejną generację taśm uszczelniających. Nowo opracowana taśma wielofunkcyjna jest wyposażona w zintegrowaną zaporę foliową. Dzięki rewolucyjnej technologii hybrydowej wysoka szczelność powietrzna i odporność na zacinający deszcz folii połączeniowych mogą być łączone z dużą siłą rozprężania i wysoką zdolnością absorpcji ruchów wstępnie sprężonej pianki miękkiej PUR.

 

Więcej informacji o opatentowanych produktach firmy ISO-Chemie znajdą Państwo na stronie: www.iso-chemie.pl

Zdj. 1: ISO-Chemie otrzymała nagrodę INNOVATIONS-AWARD

 

Zdj. 2: Opatentowana wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ISO-BLOCO ONE od 2008 r. z sukcesem na rynku

Zdj. 3: Najmłodsze zgłoszenie patentowe: Wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ISO-BLOCO HYBRATEC z nową technologią hybrydową

 

 

źródło: Iso-Chemie