Wietrzenie bez hałasu z zewnątrz – okno akustyczne Schüco AWS 90 AC.SI
Wietrzenie bez hałasu z zewnątrz – okno akustyczne Schüco AWS 90 AC.SI

W sezonie grzewczym należy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, jednak każde rozszczelnienie okna wiąże się nie tylko z napływem powietrza, lecz również nieprzyjemnych hałasów z zewnątrz. Innowacyjne na skalę rynku okno akustyczne AWS 90 AC.SI skutecznie tłumi niechciane dźwięki nawet przy uchylonym skrzydle, zapewniając w pełni komfortową wentylację.

Regularnie przeprowadzane, krótkotrwałe wietrzenie pomieszczeń jest niezbędne do zachowania zdrowego mikroklimatu wnętrz w sezonie jesiennym. Kurz, dwutlenek węgla, wszelkiego rodzaju drobnoustroje czy lotne związki organiczne uwalniane z elementów wyposażenia budynku mogą być groźne dla ludzkiego zdrowia, jeśli ich stężenie jest zbyt wysokie. Nadmiar wilgoci może natomiast sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni. Wentylację pomieszczeń warto przeprowadzać nawet kilka razy dziennie uchylając na krótko skrzydło okienne, co pozwoli wymienić zużyte powietrze na świeże. Często jednak użytkownicy budynków położonych w centrach miast lub blisko węzłów komunikacyjnych stają przed dylematem związanym z nadmiernym hałasem po rozszczelnieniu okna. Ten problem rozwiązuje specjalnie opracowane okno akustyczne, które nie tylko oferuje doskonałą izolacyjność akustyczną na poziomie nawet 47 dB(A), lecz również optymalnie chroni przed niechcianymi dźwiękami nawet po uchyleniu skrzydła.

 

Pozostaw hałas na zewnątrz

Zazwyczaj uchylenie czy rozwarcie okna wiąże się z utratą przez nie szczelności i zdolności izolacyjnych. Nowatorskie okno AWS 90 AC.SI zapewnia izolacyjność akustyczną nawet do 34 dB także przy uchylonym skrzydle, co uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych kaset filtracyjnych w górnej części ościeżnicy. W momencie uchylenia skrzydła strumień powietrza z zewnątrz przepływa

Powietrze przepływa przez prefabrykowane kasety filtracyjne, a hałas ulega rozproszeniu i wytłumieniu

Fot. Schüco

 

przez prefabrykowane kasety, a wszelkie dźwięki pochodzące z otoczenia ulegają rozproszeniu. Dzięki temu w wentylowanych wnętrzach nadal panuje cisza i spokój, co może być dużą zaletą zwłaszcza w przypadku pomieszczeń przeznaczonych do pracy czy nauki. Oprócz doskonałej ochrony akustycznej okno zapewnia również szerokie możliwości indywidualnego dopasowania do wymagań związanych z wygodą obsługi czy układem wnętrza. Do wyboru są dwie wersje otwierania: rozwierno-uchylna i rozwierna. W drugim przypadku okno posiada tylko funkcję rozwierania i zapewnia izolacyjność akustyczną do pozycji określonej przez ogranicznik rozwarcia. System o zwiększonej głębokości zabudowy do 90 mm oferuje przy tym lepszą izolacyjność cieplną niż wymaga obowiązujące prawo oraz optymalną odporność na włamanie do klasy RC2.

 

 

Okno akustyczne AWS 90 AC.SI zostało wyróżnione nagrodą Red Dot Design Award 2021

 

Elastyczne możliwości dopasowania

 

Oprócz unikatowych funkcji związanych z ochroną akustyczną, cieplną i antywłamaniową, okno AWS 90 AC.SI oferuje także elastyczne możliwości dopasowania pod względem funkcjonalności i komfortu obsługi. Poza uchylaniem czy rozwieraniem na określoną szerokość w trybie ochrony akustycznej, może ono być również otwierane na pełną szerokość w celu szybkiego wietrzenia czy mycia zewnętrznej szyby od strony pomieszczenia. W zależności od indywidualnych wymagań okno można wyposażyć ponadto w ukryte okucia AvanTec, które pozwalają na rozwieranie skrzydeł pod bardzo dużym kątem 180º. Kasety filtracyjne są także bardzo łatwe w obsłudze – w razie potrzeby można je bez problemu otworzyć i wyczyścić lub wymienić na nowe. Innowacyjne funkcje i atrakcyjny design okna AWS 90 AC.SI zostały nagrodzone prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Design Award 2021.

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl