Nice wzmacnia swoją obecność na rynkach Europy Północnej tworząc nowy region - Nice Northern Europe
Nice wzmacnia swoją obecność na rynkach Europy Północnej tworząc nowy region - Nice Northern Europe

Nice, włoski międzynarodowy koncern z sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, obecny w ponad 100 krajach na całym świecie, konsoliduje swoją strukturę w Europie Północnej, w celu podniesienia poziomu usług i zaspokojenia specyficznych potrzeb rynków lokalnych.

W związku z tym firma utworzyła region Nice Northern Europe, który jest parasolem dla czterech istniejących już oddziałów Nice w Europie Środkowej i Północnej:

  • Nice Northern Europe, z siedzibą w Malmö, obejmujący kraje nordyckie;
  • Nice Germany, z siedzibą w Billerbeck, który nadzoruje wszystkie rynki w obszarze DACH;
  • Nice Benelux, z siedzibą w Leuven, obsługujący obszar Belgii, Holandii i Luksemburga;
  • Nice UK, z siedzibą w Sutton w Ashfield, obejmujący obszar Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jest to pierwszy wyodrębniony region Nice. Jego celem jest  wzmocnienie obecności marki w Europie Północnej. Realizowana jest w ten sposób strategia wzmacniania lokalności z jednoczesnym wykorzystaniem globalnej międzynarodowej pozycji firmy. Region będzie pracował nad poprawą poziomu świadczonych usług lokalnych oraz podniesieniem jakości produktu, tak aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby rynku.

Sektor Gate&Door, podstawowa działalność regionu, zostanie połączony z segmentami Smart Home i Sun Shading Solutions, które zostaną wzmocnione dzięki ścisłej współpracy z centralnymi jednostkami biznesowymi w celu określenia strategii wejścia na rynek dla każdego konkretnego obszaru.

Na czele Nice Northern Europe jako Regionalny Dyrektor Zarządzający stanie Morris Carr. Związany z Nice od wielu lat, pełnił w firmie szereg funkcji. Zaczął jako Regional Manager Europe i APAC, a następnie zajął stanowisko General Managera w szwedzkim oddziale Nice Northern Europe, gdzie był odpowiedzialny za restrukturyzację oddziału. Zgodnie z realizowanym planem już wkrótce powstanie pełna struktura zarządzania regionem, które będzie odbywało się w ścisłej współpracy z centralą Nice w Oderzo.

„Moje wieloletnie doświadczenie w Nice, w bezpośrednim kontakcie z rynkami Europy Północnej, pozwoliło mi w pełni zrozumieć logikę handlową i potrzeby poszczególnych obszarów oraz zdefiniować wspólną strategię, aby w pełni wykorzystać potencjał geograficzny. Zdefiniujemy najlepsze praktyki i dostosujemy procedury do globalnej i zorientowanej na klienta strategii Nice” – mówi Morris Carr, Dyrektor Zarządzający Regionu Nice Northern Europe.

źródło: Nice Polska