Technologia V-PERFECT® w oknach PAGEN dzięki SL-4 FF EVO RS
Technologia V-PERFECT® w oknach PAGEN dzięki SL-4 FF EVO RS

Firma PAGEN produkująca okna, drzwi, rolety i bramy garażowe dopiero poinformowała o wdrożeniu pierwszego w Polsce systemu robota ROTOX do montażu szyb zespolonych, zintegrowanego z automatyczną sortownią pakietów szybowych i tablicą świetlną wspomagającą kontrolę ich jakości, a już prezentuje kolejne innowacje zastosowane w swoich procesach produkcyjnych. PAGEN wyposażył swoją fabrykę w 2 najnowsze modele robota SL4-FF EVO RS, co oznacza, że okna PVC tego małopolskiego producenta zgrzewane są w opatentowanej technologii V-PERFECT®.

Zgrzewanie profili przy użyciu robotów Graf Synergy SL4-FF EVO RS umożliwia precyzyjne połączenie profili i uzyskanie zgrzewów ram i skrzydeł tworzonych konstrukcji w technologii V-PERFECT®. Technologia V-Perfect® całkowicie eliminuje powstawanie tzw. wypływki w procesie łączenia profili oraz zapewnia doskonałą estetykę gotowego wyrobu.

W miejscu łączenia dwóch elementów następuje formowanie powierzchni zgrzewu za pomocą stempli, co pozwala zniwelować nierówności profili oraz zapewnia odpowiednią estetykę także przy cienkich, delikatnych okleinach. Wykorzystanie tej metody przy zastosowaniu V-Perfect umożliwia również częściowe zamaskowanie efektu błyszczenia się folii w obszarze zgrzewu poprawiając walory estetyczne produkowanych okien – wyjaśnia odpowiedzialny za wdrożenie Grzegorz Ulkowski z FIMTEC Polska.

Należy przy tym zauważyć, że robot SL4-FF EVO RS zajmuje powierzchnię konwencjonalnej zgrzewarki 4-głowicowej, więc tym modelem, producent maszyn, firma GRAF Synergy, kolejny raz przekracza niezwykłą barierę współczynnika wydajność/powierzchnia. Efektem wykorzystania SL4-FF EVO RS w procesach produkcyjnych PAGEN jest możliwość uzyskania wydajności maszynowej na poziomie poniżej 120 sekund na cykl, co w połączeniu z najwyższą jakością zgrzewania i elastycznością produktową maszyny jest niesamowitym wynikiem.

Okna produkowane w technologii V-Perfect charakteryzują się wyjątkowym wyglądem oraz trwałymi i precyzyjnymi połączeniami poszczególnych elementów. Ważną zaletą V-Perfect jest brak konieczności malowania nadmiaru materiału, który wypływa podczas zgrzewania naroża okiennego. Dzięki temu uzyskujemy gładką, równą powierzchnię okna i zastosowanej okleiny, a przy tym wysoką szczelność okna -  informuje Sebastian Sosin, Dyrektor ds. Produkcji w PAGEN Sp. z o.o.

Podczas łączenia profili następuje ich dokładne zazębienie, co zapewnia wytrzymałość i trwałość konstrukcji. V-Perfect® spełnia najwyższe normy jakości zgrzewu, który poprzedzony jest precyzyjnym frezowaniem i licowaniem naroży okna. Technologia ta daje też możliwość łączenia profili nawet o bardzo skomplikowanym kształcie.

Koniunktura w branży stolarki oraz sytuacja na rynku pracy silnie motywuje producentów do rozwoju poprzez automatyzację, która jest skutecznym sposobem uzyskiwania bardziej wydajnego środowiska produkcyjnego, zapewniającego precyzyjność produkcji, bezpieczeństwo pracowników oraz optymalizację kosztów. Kluczowe dla osiągania przewagi konkurencyjnej jest jednak stworzenie elastycznych linii produkcyjnych umożliwiających szybkie dostosowanie się do zmieniających się trendów oraz minimalizującej powstawanie usterek i przestojów. Najnowsze, inteligentne rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki, które wykorzystujemy w naszym zakładzie przybliżają nas do osiągnięcia tego celu, a tym samym tworzenia „Fabryki Przyszłości” zgodnej z założeniami Przemysłu 4.0 – podsumowuje ostatnie wdrożenia Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN Sp. z o.o.

 

 

źródło: PAGEN