jumpthegap® – konkurs przedłużony do 6 września
jumpthegap® – konkurs przedłużony do 6 września

Termin udziału w 10. edycji międzynarodowego konkursu projektowego Roca jumpthegap® został przedłużony. Architekci i projektanci z całego świata mają teraz czas do 6 września b. na opracowanie rozwiązań rewolucjonizujących przestrzeń łazienkową w zgodzie z Agendą ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. Zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz konkursowy na https://contest.jumpthegap.net/register/ . Do zdobycia jest 13 atrakcyjnych nagród finansowych o łącznej wartości 17 000 euro. Ceremonia ogłoszenia zwycięzców odbędzie się 14 października br.  w Barcelonie, w ramach Barcelona Design Week’s City Festival.

Przełom 2020 i 2021 roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, przyniósł wiele zmian w życiu gospodarczym i społecznym niemal wszystkich krajów świata. Dlatego każda aktualnie realizowana inicjatywa musi brać pod uwagę nowe wyzwania w pocovidowej rzeczywistości i patrzeć w przyszłość. Tak też jest w przypadku konkursu jumpthegap®, który w ramach 10. edycji nawiązuje do Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 w zakresie opieki zdrowotnej, higieny, ochrony planety, poszanowania różnorodności lub równego dostępu do postępu technologicznego. Dziesiąta edycja wyznacza nowy etap w rozwoju międzynarodowego konkursu projektowego Roca, napędzany kluczowymi wyzwaniami, przed którymi stoimy dzisiaj zarówno jako jednostki, jak i jako społeczeństwo.

„Koncepcja„ przyszłości ”uległa zmianie” - mówi Marc Viardot, dyrektor ds. Marketingu i projektowania korporacyjnego Grupy Roca. „Pojawiają się nowe wyzwania związane z pandemią, podczas gdy inne mają rosnące i żywotne znaczenie, takie jak ochrona planety, wspieranie jej różnorodności czy walka z nierównościami. jumpthegap® ewoluował, aby bardziej bezpośrednio reagować na te problemy, poszukując pomysłów, które są technicznie wykonalne, wnoszą wartość dodaną do innowacji i pokazują różnorodność, zrównoważony rozwój, ponadczasowość i zdolność adaptacji - wartości, które zawsze były częścią DNA Roca ”, dodaje.

Konkurs został podzielony na cztery nowe kategorie:

  • Wellness & Health – obejmuje projekty zapewniające użytkownikom nowy poziom komfortu i spokoju, odnoszące się do takich wartości jak równowaga i harmonia;
  • [Un]neutral design – projekty podkreślające indywidualizm natury ludzkiej i chęć niezależności, które w kreatywny sposób nawiązują do różnorodnych uzdolnień ludzi;
  • Water & Energy – projekty w duchu eko, które doceniają potrzebę inteligentnego i świadomego wykorzystania zasobów naszej planety;
  • Crisis & Emergency – projekty, które, dzięki wykorzystaniu elastycznych i powtarzalnych materiałów i technologii, stanowią odpowiedź na wyzwania związane z permanentnym kryzysem i sytuacjami nadzwyczajnymi.

 

Uczestnicy konkursu Roca mogą zgłaszać swoje projekty na stronie www.jumpthegap.net, indywidualnie lub w dwuosobowych grupach.

 

Projekty konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Shigeru  Ban, Somi Kim, Paul Priestman, Andrea Trimarchi, Simone Farresin, Deborah Seward, Mariana Amatullo, Isabel Roig, Marc Viardot. 

W sumie przyznanych zostanie 13 nagród o łącznej wartości 17 000 euro: cztery nagrody po 2000 euro dla zwycięzcy w każdej z kategorii, osiem nagród po 500 euro dla zdobywców pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii oraz nagroda główna w wysokości 5000 euro dla projektu „Best of the Best” wybranego spośród czterech zwycięzców.

Przedłużenie terminu konkursu wynika z poprawy sytuacji związanej z COVID-19 w Hiszpanii, co pozwala na zaplanowanie hybrydowej ceremonii wręczenia nagród na 14 października 2021 r. w Galerii Roca Barcelona, w ramach Festiwalu Miasta Barcelona Design Week, zgodnie z tradycją i duchem jumpthegap®.

Więcej informacji o konkursie pod adresem: www.jumpthegap.net