Okienne przeboje na BudShow 2010
Okienne przeboje na BudShow 2010

Firma aluplast została partnerem akcji BudShow 2010 „DOM ZRÓWNOWAŻONY”, podczas targów Budma 2010 w dniach 19-21.01.2010 r.

Już tradycyjnie jednym z większych wydarzeń podczas targów Budma jest projekt budowy domu „na żywo” BudShow. W ramach tegorocznego projektu BudShow „DOM ZRÓWNOWAŻONY” wybudowany zostanie modelowy dom spełniający wymogi zrównoważonego budownictwa, czyli ekologiczny, ergonomiczny, ekonomiczny, energooszczędny, zasilany energią odnawialną, niezanieczyszczający otoczenia i gwarantujący domownikom komfortowy wypoczynek i zdrowe warunki życia. Do budowy zastosowane zostaną tradycyjne materiały w połączeniu w nowoczesną technologią.  Formuła BudShow umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę prezentowania produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie, obserwację na żywo procesu powstawania domu, zapoznanie się z produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją oraz ocenę gotowej do zamieszkania części budynku.

Podczas targów odbywać się będzie prezentacja domu modelowego w trzech obszarach:

1. Dom w budowie - prezentacje przekrojów konstrukcji i poszczególnych elementów (możliwość zapoznania się z produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją).

2. Montaż produktów dostarczonych przez Partnerów (pokazania prawidłowego ich zastosowania i standardów wykonywanych prac). Proces ten będzie na bieżąco komentowany przez moderatora, z wykorzystaniem środków audio i video przez cały dzień targowy.

3. Dom gotowy - ekspozycja gotowej do zamieszkania części domu, otwartej dla zwiedzających.


OKIENNE INNOWACJE

Wspólnie z wieloletnim partnerem firmą TONTOR z Kalisza, która wykonała i zamontowała okna w domu modelowym zaprezentujemy szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu stolarki budowlanej. Oficjalnym partnerem projektu jest Związek Polskie Okna i Drzwi, którego członkami są firma Aluplast i Tontor.

W domu modelowym zamontowane zostaną okna wykonane w najpopularniejszych obecnie systemach profili pięcio- i sześciokomorowych serii Ideal 4000, Ideal 6000 oraz Ideal 7000. Okna wykonane zostały w najnowszych wzorach folii dekoracyjnych, które do swojej oferty wprowadziła firma aluplast: sosna, antracyt piaskowany czy też aluminium szczotkowane.

Uzupełnieniem okien jest nowy system rolet zewnętrznych aluplast RNK – Rolety Nakładane Komfort, z rewizją dolną, wyposażone dodatkowo w zintegrowane, rolowane siatki przeciwinsektowe. Do sterowania rolet użyto natomiast bezprzewodowych napędów radiowych, sterowanych za pomocą nadajników radiowych (pilotów). Jedna z rolet wyposażona zostanie w napęd radiowy z zasilaniem solarnym oraz z detekcją przeszkód i oblodzenia (www.simu.com.pl ).

Mając na uwadze, że o ostatecznej ocenie okien oraz ich funkcjonalności i właściwościach w dużej mierze decyduje właściwy montaż zaprezentujemy Państwu również innowacyjne rozwiązania w tym zakresie, o których pisaliśmy m.in. na łamach magazynu Profiokno: ciepły parapet oraz montaż okien w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem specjalnych kotew.