Nowy wymiar drzwi - wielkie wejście w nowoczesną architekturę
Nowy wymiar drzwi - wielkie wejście w nowoczesną architekturę

Drzwi, które łączą wnętrza z otoczeniem

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa popyt na personalizowane produkty i usługi konsekwentnie rośnie. Producenci starają się spełnić oczekiwania klientów, którzy potrzebują jakościowych realizacji, odpowiadających ich konkretnym wymaganiom. Ten trend potwierdzają badania Deloitte, które wskazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na produkty i usługi “szyte na miarę”. 50 proc. konsumentów wyraziło zainteresowanie takim zakupem, a połowa deklaruje, że byłaby skłonna poczekać dłużej na jego realizację. Również połowa ankietowanych byłaby w stanie zapłacić więcej, szczególnie w kategoriach droższych produktów związanych z szeroko pojętą estetyką.

Spersonalizowana architektura

Architektura jest dziedziną, która z zasady, w pełni dopasowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. W efekcie nie tylko sam projekt budynku, ale również elementy jego wyposażenia czy wystroju wnętrza są dopasowywane do konkretnych wymagań i gustu. Z biegiem czasu zmiany zaczęły dotyczyć prawie wszystkich elementów domu. Jednak do tej pory, oferta drzwi na rynku była mało przyjazna indywidualnym gustom, a personalizacji podlegały klamki, ewentualne przeszklenia lub wykończenie. Z tego względu zazwyczaj wybierało się najmniej inwazyjne i ‘niewidoczne’ modele, które wtapiały się w wystrój, a nie go tworzyły - tym bardziej w nowoczesnych wnętrzach, które są wymagającą przestrzenią dla wymagających klientów.

Personalizacja jest czynnikiem, który wpływa na finalny koszt każdej realizacji, również w przypadku drzwi. Jest to składowa nie tylko wydatków na materiały, ale również kosztów produkcji. Im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym wyższy koszt wyprodukowania. Prosta konstrukcja i wybór materiałów pozwalają na utrzymanie dobrego stosunku jakości do ceny.

Przeszklone i solidne drzwi

 

Najwyższe parametry techniczne, np. wysoka izolacyjność termiczna, wiatro- i wodoszczelność czy wysoka klasa antywłamaniowa powinna być integralną cechą unikalnych drzwi, nawet przy przeszkolonych, spektakularnych realizacjach. Estetyka nie jest kompromisem dla jakości i bezpieczeństwa. Drzwi obrotowe typu Pivot MasterLine 8 gwarantują połączenie tych cech z izolacyjnością termiczną na poziomie: Uf = 1,5W/m²K dla wariantu HI+, bardzo dobrymi parametrami AWW - 4/C3/4A i wysoką klasą antywłamaniową RC2/WK2. Zachowanie parametrów wodoszczelności jest możliwe nawet przy tworzeniu unikalnych, obrotowych drzwi wejściowych w rozmiarze XL lub z panoramiczną konfiguracją Landscape i pełnym przeszkleniem. Takie realizacje sprawdzają się nie tylko w miejscach publicznych, np. restauracjach czy galeriach handlowych, ale również na domowych trasach, co nadaje unikalnego charakteru całej bryle domu, wpasowując się nawet w najbardziej unikalne, dopasowane do projektów architektów czy wymagań inwestorów. Drzwi pivotowe mogą być otwierane manualnie lub z wbudowanego panelu automatyki domowej.

 

Drzwi kluczowym elementem domu

Drzwi są ważnym elementem architektury całego domu. Dobrze dobrane wyznaczają styl całej przestrzeni i przede wszystkim łączą wnętrza z otoczeniem. Tym bardziej nie powinny być tłem a raczej odpowiadać kierunkowi nadanemu przez architekta. W przypadku solidnych drzwi obrotowych, np. Pivot Masterline 8, umieszczenie ich, powinno być uwzględnione już na etapie projektowym, ponieważ instalacja - nawet w formie drzwi wewnętrznych - odbywa się na etapie montażu okien. W praktyce jest to łatwy montaż ze względu na możliwość kompletnej prefabrykacji profili w warsztacie oraz wykorzystanie standardowych okuć.

Drzwi obrotowe typu Pivot Masterline 8 nie tylko są praktycznym rozwiązaniem, ale dają również wiele możliwości projektowych. Mogą funkcjonować jako drzwi wewnętrzne, zewnętrzne lub jako okna tarasowe. Bardzo duże wymiary do 2,5 x 4m zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dzięki mocnym profilom aluminiowym. Pomimo tego, że skrzydło drzwi może ważyć od 200 kg, w wariancie Residential oraz nawet do 500 kg, w wariancie XL, konstrukcja jest w pełni stabilna i wygodna w użytkowaniu. Wypełnienie drzwi jest personalizowane, klient może wybrać różne typy i grubości przeszkleń lub zdecydować się na panele, co wpłynie na obniżenie ceny końcowego wyrobu, a nie traci na estetyce projektu domu. Dodatkowym atutem jest płaski próg, który nie tworzy zbędnych barier w przestrzeni, ułatwia korzystanie i płynne przejście.

Produkt jest przetestowany pod kątem norm europejskich, ale również tych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych, dlatego dystrybucja produktu jest możliwa na wiele rynków, nie tylko polski.

Zalety dla klienta

Wymagający klienci, którzy cenią jakościowe rozwiązania poprawiające funkcjonalność domu i szukają elementów podkreślających spektakularny widok lub lokalizację budynku, będą zainteresowani produktami, które otworzą ich wnętrza na otoczenie. Taki efekt jest łatwo osiągalny z wariancie Landscape, który tworzy przeszkloną fasadę tworzącą jednolitą całość, jednocześnie chroniąc przed chłodem, deszczem, wilgocią i wiatrem, a także włamaniem. Gwarantują bardzo dobrą szczelność i izolacyjność termiczną, więc redukują starty ciepła. Osiągnięto to m.in. poprzez obwiedniowy montaż uszczelki w konstrukcji z listwą samoopadającą doszczelniającą próg i wykorzystanie 10-milimetrowego profilu progowego, a także końcówkom narożnym ze zintegrowanym drenażem.

 

Wygoda obsługi jest kolejnym atutem drzwi obrotowych typu Pivot Masterline 8, które oprócz automatycznego zamykania, mogą być zablokowane w pozycji otwartej, pod kątem 90 stopni. Oś obrotu skrzydła jest odsunięta od ościeżnicy i dzięki temu nawet przy bardzo dużych rozmiarach i masie drzwi łatwo się je otwiera i zamyka.

 

źródło: Reynaers Aluminium