15 lat OKNOPLAST Kraków
15 lat OKNOPLAST Kraków
Spółka OKNOPLAST-Kraków w ciągu 15 lat istnienia pozyskała ponad 750 tysięcy klientów i wyprodukowała ponad 2 miliony okien.

OKNOPLAST-Kraków rozpoczął działalność w 1994 roku. Dzisiaj jest jednym z czołowych producentów stolarki otworowej z PVC w Europie. Początkowo niewielka firma swoją siedzibę miała w Krakowie. Wraz ze wzrostem liczby zamówień i klientów oraz poszerzaniem oferty, przedsiębiorstwo w 2000 roku przeniosło się do strefy ekonomicznej w Ochmanowie w gminie Niepołomice. Nowa siedziba dała firmie większe możliwości, pozwoliła na dynamiczny rozwój, czego potwierdzeniem może być między innymi podwojenie w ciągu trzech lat powierzchni produkcyjnej. Z 3000 m2 w 2000 roku wzrosła ona w roku 2003 do 6000 m2. W kolejnych latach miała miejsce dalsza rozbudowa siedziby firmy, aż do 17 tys. m2 w roku 2009.

Firma znana jest z produkcji wysokiej jakości okien. Wytwarzane są one na najnowocześniejszych urządzeniach światowych marek m.in. ROTOX, BJM i RAPID. Proces produkcyjny jest zarządzany on-line i odbywa się ze spełnieniem rygorystycznych wymogów systemu jakości ISO 9001:2000. We wrześniu 2006 roku firma OKNOPLAST-Kraków – pionier w Polsce i jedna z pierwszych w Europie – rozpoczęła produkcję okien zgodnie z wytycznymi europejskiej normy PN-EN 14351-1:2006 „Okna i drzwi”, co potwierdza prawidłowość oznakowania CE dołączanego do wyprodukowanych przez firmę okien.

Firma przykłada ogromną uwagę do estetyki wykonania swoich produktów, ich wykończenia oraz kolorystyki. Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów np. dzięki dodatkowym elementom wyposażenia okien, jak nawiewniki, gama kolorystyczna oklein okiennych, okucia antywłamaniowe itp. Od początku istnienia OKNOPLAST-Kraków był firmą innowacyjną, której oferta wyróżniała się spośród innych producentów okien. Nawiązanie kontaktu z włoskim stylistą Giuseppe Bencivenga przyniosło efekt w postaci stworzenia przełomowego okna Platinium, które jako pierwsze na rynku miało półokrągły kształt ramy. Już rok po premierze Platinium na tragach MADEexpo w Mediolanie stało się ono hitem sprzedażowym w ofercie firmy i stanowi około 30% sprzedaży OKNOPLAST-Kraków.

Sprzedaż okien OKNOPLAST-Kraków odbywa się poprzez sieć ponad 260 autoryzowanych Biur Handlowych w Polsce i niemal 500 w Europie. Oprócz rynku polskiego firma sprzedaje swoje produkty również w pozostałych krajach Unii Europejskiej, głównie we Włoszech, w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. W ubiegłym roku firma dokonała też wejścia z ofertą na rynek francuski. OKNOPLAST-Kraków należy do dziesiątki największych producentów stolarki otworowej w Unii Europejskiej. Jest też największym w Europie producentem na niemieckim profilu VEKA.