Jakie ogrodzenia najchętniej wybierali Polacy w 2020 r. – TOP 5 modeli  firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Jakie ogrodzenia najchętniej wybierali Polacy w 2020 r. – TOP 5 modeli firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Oferta rynkowa ogrodzeń z różnych materiałów jest niezwykle bogata. Jakie wzory okazały się najbardziej popularne spośród szerokiego wachlarza możliwości? Rok 2020 potwierdził, że klasyka i prostota nigdy nie wychodzą z mody. Przedstawiamy 5 najlepiej sprzedających się modeli mijającego sezonu z oferty firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

 

Agat – rozwiązanie na każdą posesję

Niekwestionowanym hitem sprzedażowym roku 2020 stało się Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Agat. Ten kompleksowy system ogrodzeniowy był najchętniej wybierany zarówno ze względu na walory użytkowe, jak i ponadczasowy design. Regularny układ smukłych, pionowych kształtowników to prawdziwa klasyka gatunku. Neutralna stylistycznie forma sprawdza się praktycznie w każdym otoczeniu, w towarzystwie tradycyjnej, jak też nowoczesnej architektury. Optymalny rozstaw elementów sprawia, że przez przegrodę nie przeciśnie się dziecko ani zwierzę domowe.

 

Malachit 80/P-40 – wertykalny minimalista

Ogrodzenia z poprzeczkami ułożonymi poziomo to w ostatnim czasie bardzo popularny trend. Nic więc dziwnego, że drugie miejsce na podium najlepiej sprzedających się ogrodzeń mijającego roku zajął model Malachit. W wersji 80/P-40 przęsła wypełnione są prostymi panelami o wysokości 80 mm. Dzielące je 40-milimetrowe przerwy nadają przegrodzie wizualną lekkość i zapewniają pewien stopień widoczności. Mieszkańcy, mimo iż po części osłonięci, mają wgląd w to, co dzieje się na zewnątrz posesji.

 

Malachit 100/P-20 – dla osób ceniących prywatność 

Inwestorzy, którzy wolą bardziej odgrodzić się od zewnętrznej rzeczywistości i ograniczyć wgląd w prywatną przestrzeń przypadkowym osobom, wybierali mniej przezierną wersję modelu Malachit. Poprzeczki są tu wyższe (100 mm), a prześwity pomiędzy nimi to zaledwie 20 mm. Ogrodzenie stanowi wyraźną barierę, niewielkie przerwy zapewniają jednak swobodny przepływ powietrza. Minimalistyczny design dobrze komponuje się z budynkami o różnym charakterze.  

 

Ametyst – najczęstszy wybór rodziców      

Dużą popularnością wśród osób posiadających małe dzieci cieszyło się Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Ametyst. To opcja polecana także dla właścicieli niewielkich zwierząt domowych. Wszystko za sprawą zagęszczenia, które zastosowano w dolnej części ogrodzenia. Pomiędzy pełnowymiarowe kształtowniki wstawione zostały krótsze, sięgające do połowy wysokości przęsła. Dzięki temu przerwy na dole zmniejszono do 75 mm. Pionowy układ prętów uniemożliwia wspinanie się. Lekka optycznie, ażurowa konstrukcja to subtelna przegroda, która świetnie wyeksponuje urodę posesji.

 

Trawertyn – elegancja w nowoczesnym wydaniu

Najbardziej odważną formę wśród topowych ogrodzeń 2020 roku posiada model Trawertyn. To świetna propozycja dla wielbicieli nowoczesnej architektury i kubistycznych kształtów. Szerokie, poziome poprzeczki z niewielkimi odstępami tworzą wyrazistą przegrodę, która bez wątpienia przykuje wzrok. Jednocześnie zapewnia poczucie prywatności i dobrze tłumi uliczny hałas. Gładka powierzchnia paneli i duże wymiary elementów nadają przydomowej przestrzeni rys nowoczesności.

 

źródło: Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe