LUMI – poznajcie się
System witryn i przeszklonych drzwi Komandora
LUMI – poznajcie się System witryn i przeszklonych drzwi Komandora

Niewiele jest elementów wnętrza, które potrafią diametralnie zmienić charakter pomieszczenia albo w mig nadać mu pożądany styl. Tymczasem szklane witryny podzielone regularnie czarnymi szprosami nieodmiennie budzą skojarzenia ze stylem industrialnym, a przeszklenia z drzwiami uchylnymi pozwolą poczuć się jak w mieszkaniu w paryskiej kamienicy. Dzięki nowemu systemowi LUMI marki Komandor już dziś możemy cieszyć się tą magią w swoich domach. I to w wielu najmodniejszych odsłonach.

Funkcjonalne i dekoracyjne przeszklenia wewnętrzne dostosowane są do indywidualnego projektu, by stylowo dzielić przestrzeń na odrębne strefy. Aluminiowa konstrukcja w matowej czerni lub anodzie naturalnej, może być wypełniona szkłem – przezroczystym, mlecznym, barwionym lub zbrojonym – albo też płytą meblową. Marka Komandor zadbała o to, by każde wnętrze zyskało odpowiedni dla siebie wzór i model systemu LUMI.

Przeszklenia z drzwiami przesuwnymi

Otwarta przestrzeń niekiedy bywa kłopotliwa, dlatego jej fizyczne przedzielenie z zachowaniem dostępu światła – bardzo mile widziane. Dzięki systemowi LUMI Komandora możemy połączyć zalety przeszklonej ścianki działowej z drzwiami. Aluminiowe drzwi przesuwne pojedyncze lub podwójne mogą być wypełnione tylko szkłem lub częściowo płytą. Podzielone zdecydowanymi szprosami i zestawione z panelami bocznymi czy witrynkami są gwarancją industrialnego sznytu we wnętrzu. A przy tym sprawdzą się wszędzie tam, gdzie warto oszczędzić nieco miejsca, które zajęłyby otwierane drzwi.

Przeszklenia z drzwiami uchylnymi

Bardzo podobna odsłona Lumi, ale w wersji z uchylnymi drzwiami, która ucieszy zwolenników klasycznych rozwiązań. Witryny stałe z drzwiami przejściowymi dzielą przestrzeń na niezależne strefy separując – na przykład – salon od gabinetu domowego lub kuchni bez ograniczania widoku między pomieszczeniami. Dowolne rozwiązanie z zastosowaniem drzwi uchylnych w połączeniu z górnymi czy bocznymi naświetlami, stworzy przestrzeń z wyraźnie zauważalnym paryskim twistem. Klasa sama w sobie!

Witryny

Ponadczasowe, a przy tym wyjątkowo modne – przeszklone witryny to obiekt westchnień miłośników wystroju wnętrz, którzy z uwagą śledzą wiodące trendy. Teraz, dzięki systemowi Komandora można z powodzeniem przenieść je na grunt swojego domu. Przeszklone witryny ze szprosami, pełniące rolę subtelnych ścianek działowych nadają przestrzeni odrębne funkcje, a przy tym oświetlają, wyciszają i optycznie powiększają wnętrze. Zachwycą elegancją swej prostej formy. 

Drzwi w ościeżnicy

Model na pozór najbardziej tradycyjny: otwierane drzwi w ościeżnicy. Ale niech nie zwiedzie was ten opis – LUMI z ciemną ramą i wypełnieniem na przykład ze zbrojonego szkła z pewnością nie umknie uwadze gości. Pojedyncze, uchylne skrzydło dostępne jest z uchwytem lub klamką, a różnorodność podziałów i wypełnień pozwala na dopasowanie drzwi do wszelkich wymagań. To tyleż znane, co funkcjonalne rozwiązanie, nada wnętrzu charakterystyczny loftowy look, pozostając w zgodzie z najnowszymi trendami.

Gotowi na efekt WOW we wnętrzu? Komandor zaprasza do poznania oferty na: https://www.komandor.com/pl/com/sliding-door-systems/witryny-i-drzwi-przeszklone/system-lumi

 

źródło: Komandor