Próg bez barier SIEGENIA ECO PASS w drzwiach tarasowych firmy PAGEN
Próg bez barier SIEGENIA ECO PASS w drzwiach tarasowych firmy PAGEN

Wybierając system drzwi tarasowych HST, większość decydentów ma na uwadze praktyczne wyrównanie poziomu podłogi wewnętrznej z jej poziomem zewnętrznym, przy zachowaniu wszelkich właściwości termicznych. Wprowadzany od września 2020 do oferty firmy PAGEN próg ECO PASS o wysokości zaledwie 5 mm sprzyja tworzeniu rozwiązań bez barier i bezgranicznej swobodzie ruchu, zapewniając przy tym optymalną szczelność i izolację cieplną.

Wnętrza bez barier służą nie tylko osobom starszym, tym które poruszają się na wózkach inwalidzkich lub których możliwości ruchowe zostały w jakiś sposób ograniczone. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w domu z pewnością znacząco wpłynie na podniesienie jakości życia każdego mieszkańca, zwłaszcza że wysokość niespełna 5 mm dla szyny jezdnej sprzyja niemal bezgranicznej swobodzie ruchu i jest znacznie poniżej wymaganych w normie DIN 18040 - 20 mm.

Poszerzenia termiczne

W celu zapewnienia wysokich właściwości termicznych połączenia progu z podłogą nasi Klienci będą mogli doposażyć systemy drzwi tarasowych HST w specjalne poszerzenia termiczne. Konstrukcja poszerzeń dzięki swojej budowie w odpowiedni sposób rozłoży siły podparcia poprzez specjalnie wzmocnioną przekładkę znajdującą się pod szyną jezdną, która przejmie największe obciążenie. Dla zapewnienia odpowiedniej hydroizolacji, a także gwarancji prawidłowej pracy złącza jako elementu przegrody budowlanej, połączenie poszerzenia z podłożem możemy dodatkowo zabezpieczyć folią zewnętrzną ME220 firmy Illbruck z klejem na całej powierzchni – tłumaczy Ireneusz Wierciak, Product Manager firmy PAGEN. 

Próg Siegenia Eco Pass od początku września 2020 będzie standardowym rozwiązaniem w systemach drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych Schüco oferowanych przez firmę PAGEN. Rozwiązanie będzie także dostępne za dopłatą w systemach podnoszono-przesuwnych SALAMANDER.

Komfort i bezpieczeństwo

Pełen komfort użytkowania dużych i ciężkich systemów podnoszono-przesuwnych zapewni dodatkowo innowacyjna funkcja „Soft Close”. Zasada mechanizmu jest znana z różnych dostępnych rozwiązań (szuflady, szafki czy też klapa bagażnika samochodowego). Mechanizm delikatnie wyhamowuje skrzydło w końcowej fazie zamykania, a następnie łagodnie wprowadza je w ramę. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko zranienia przy nieodpowiedniej obsłudze oraz wyklucza szkody materialne.

Z kolei dzięki zastosowaniu elementów ryglujących, (takich jak haków czy bolców wykonanych ze specjalnej stali), znacznie utrudniamy wyważenie skrzydeł i sprawiamy, że obecność intruza w naszym domu staje się w znaczny sposób ograniczona. Użycie odpowiedniej ilości elementów ryglujących oraz klamki z kluczykiem, pozwala uzyskać klasę odporności RC2.

Całość dopełnia estetyka chowanych zaczepów w pozycji otwartej, które nie stanowią żadnej przeszkody, a dla miłośników systemów elektronicznych rozwiązań całość możemy doposażyć w czujnik otwarcia informujący nasz system alarmowy o położeniu skrzydła okiennego – podsumowuje Ireneusz Wierciak.

Nowoczesne napędy automatyczne, dają ponadto możliwość obsługi drzwi i okien za pomocą przycisku. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku dużych drzwi lub trudno dostępnych okien. Dzięki aplikacji, zainstalowanej na smartfonie lub tablecie, obsługa staje się naprawdę komfortowa.

 

źródło: Pagen