Wszystkie drogi prowadzą do DOMU! 
Ulubione targi kielczan już 22 i 23 sierpnia
Wszystkie drogi prowadzą do DOMU! Ulubione targi kielczan już 22 i 23 sierpnia

Długo wyczekiwane Targi Dom i Ogród wracają w letniej edycji. Profesjonaliści z branży budowlanej spotkają się z właścicielami mieszkań i domów, aby zaproponować im nowoczesne rozwiązania. To także doskonała okazja do poznania najnowszych trendów w architekturze i budownictwie, a także skorzystania z darmowych porad ekspertów.

Swój udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 150 firm, które zaprezentują szeroki wachlarz artykułów do domu, mieszkania i ogrodu. Wśród wystawców znajdziemy producentów urządzeń grzewczych, fotowoltaiki, mebli, altanek oraz wszystkiego czego potrzebują świeżo upieczeni właściciele nieruchomości.

Co zaprezentują wystawcy?

Na stoiskach będzie można zobaczyć groty solne, donice z laminatu, bramy, ogrodzenia, artykuły ogrodnicze, produkty drzewne czy narzędzia do remontu domu. Dostępnych będzie wiele gatunków wyjątkowych roślin. Kwiaty egzotyczne, owocowe drzewka, rośliny upiększające dom, a także owadożerne.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się pokazowy domek od firmy Huscube, który zostanie postawiony przed halą E. Taki moduł jest przeznaczony dla osób pragnących przestrzeni, powietrza, słońca i zieleni. Obiekt mieszkalny jest całoroczny i wykonany w całości z drewna, a jego powierzchnia to 35m2.  
Pojawią się również altanki marki Cocoshell. Wyróżnia je to, że są ogrzewane a przy tym energooszczędne dzięki panelowi solarnemu. Oprócz tego, że świetnie się prezentują, są także praktyczne- dlatego to dobre rozwiązanie także dla biznesu.
Kielecka firma Życie na Prąd opowie na stoisku i na scenie jak stworzyć dom bez rachunków. Marka oferuje nowoczesne usługi polegające na czerpaniu korzyści z naturalnych surowców odnawialnych i ograniczeniu energii elektrycznej. Dzięki temu koszty utrzymania domu stają się niższe, a poziom bezpieczeństwa znacząco wzrasta. Ponadto znika także problem z awaryjnością domu.

Prelekcje oraz strefa porad ekspertów

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o prelekcje ekspertów.  Na scenie głównej w hali E przedstawiciele firm udzielą praktycznych porad i odpowiedzą na pytania zwiedzających.
Przedstawiciel firmy Huscube opowie o idei budowania obiektów do 35m2, funkcjonowaniu i korzyściach jakie wynikają z takiego rozwiązania.
Odpowiednie oświetlenie ogrodu może całkowicie zmienić jego charakter, a firma Corten-Art podpowie, jak to zrobić. Marka zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju lamp o nietuzinkowym kształcie. Ponadto będzie można posłuchać o paleniskach, które służą wystrojowi ogrodu, a także pełnią funkcję grilla.

Fundacja Tulipan przygotowała prelekcję: „Domek w każdym ogrodzie i sadzie. Ogólnopolska akcja ratowania pszczół i owadów.” Cenne informacje o tym, jakie korzyści czerpią ludzie dzięki życiu pszczół. Fundacja swoje działania traktuje jako misję ratowania pszczół i owadów zapylających, bez których życie ludzi na ziemi jest zagrożone. Wśród prelegentów znajdziemy także przedstawicieli świata roślin i fotowoltaiki.

Tradycją i dopełnieniem wystawy jest specjalnie zorganizowana strefa doradców. Zasiadający w niej architekci, projektanci ogrodów, a także doradcy ubezpieczeniowi i kredytowi służyli swoją radą wszystkim tym, którzy mieli budowlane i dekoracyjne wątpliwości.

Bezpieczeństwo

W trosce o zwiedzających oraz wystawców skrupulatnie przestrzegane będą zasady bezpieczeństwa. Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wcześniejszej rejestracji oraz wypełnienia deklaracji epidemiologicznej - o nieprzebywaniu na kwarantannie lub w izolacji. Ponadto konieczne będzie zachowywanie odpowiedniego odstępu od innych uczestników wydarzenia. Tak jak w przypadku wcześniej organizowanych kiermaszy zwiedzający będą mieli obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Na miejscu dostępne będą punkty do dezynfekcji rąk.

Godziny wystawy oraz bilety

Targi otwarte są dla zwiedzających w sobotę od godziny 9:00 do 18:00 oraz w niedzielę od godziny 9:00 do 17:00.  
Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Można je zakupić w kasie lub na stronie: https://ticket.targikielce.pl.
Wydarzeniu towarzyszyć będą: Targi Zdrowia i Urody, Targi Rękodzieło, Eco Style oraz impreza motoryzacyjna CK Motors Expo.

 

źródło: Targi Kielce