Elegant: doskonały design szyty na miarę
Elegant: doskonały design szyty na miarę

Współczesna architektura nie uznaje kompromisów – dzisiejsi projektanci i inwestorzy stawiają na kreatywne rozwiązania, balansują pomiędzy różnymi stylami i oczekują wysokiej jakości produktów. Producenci materiałów budowlanych stale muszą dotrzymywać im kroku. Kolekcja Elegant firmy Deceuninck stanowi nową generację systemów PVC i jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku.

Jakość i niepowtarzalny design

Profile okienne muszą łączyć w sobie zarówno wysoką  jakość, praktyczność, wytrzymałość, świetne parametry techniczne, jak i ciekawy wygląd oraz niepowtarzalny design. Doskonałą hybrydą wszystkich wymienionych właściwości jest kolekcja Elegant od firmy Deceuninck. Profile okienne Elegant mają bardzo dobre właściwości izolacyjne – sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf na poziomie 0,93 W/(m²K). System przy głębokości zabudowy ramy równej 76 mm oraz skrzydeł 80 (dla profilu niezlicowanego) i 92 mm (dla wersji zlicowanej), daje możliwość zastosowania bardzo grubych pakietów szybowych – do 70 mm, co dodatkowo zwiększa wartości izolacji termicznej i akustycznej. Co ważne, Elegant gwarantuje realizację bardzo stabilnych konstrukcji okiennych o dużych wymiarach, nawet do 2,5 m, dzięki czemu bez problemu można wykorzystać pełną wysokość pomieszczeń, zapewniając doświetlenie wnętrz światłem naturalnym.

Profil Elegant od Deceuninck to jeden z najsmuklejszych dostępnych na rynku profili PVC, bezspornym atutem serii jest ciekawy i minimalistyczny design. Kolekcja Elegant była nagradzana w prestiżowych konkursach wzorniczych m.in. nagrodą RedDot, German Design Award i TopBuilder. Elegant to system okienny PVC, będący wizualną alternatywą lub uzupełnieniem dla okien na bazie systemów aluminiowych, a szeroki wybór kolorów profili pozwala na idealne dopasowanie okna do stylu i charakteru budynku.

Minimalistyczna geometria

Znakiem rozpoznawczym kolekcji Elegant od Deceuninck jest subtelny minimalizm i nowoczesny wygląd. Prosty, niezlicowany profil Elegant Infinity cechuje się wąską przylgą, a także unikalnymi w systemach okiennych PVC prostokątnymi listwami przyszybowymi, które doskonale wpisują się w surowe, minimalistyczne realizacje. Stonowane, świetnie uzupełniające się barwy oparte na metalicznym trendzie przedstawiają minimalizm w najlepszym wydaniu, a szeroki wybór kolorów pozwala na idealne dopasowanie okien do projektowanej fasady.

Miejski design

Miejskie lofty czy wnętrza w stylu industrialnym, doskonale będą komponować się z profilem Elegant Abstract  z wąską przylgą,  prostokątnymi listwami przyszybowymi   oraz skrzydłem  całkowicie zlicowanym z ramą. Okno stanowi doskonałe uzupełnienie miejskich realizacji, fasad aluminiowych i w subtelny sposób podkreśla ich surowość oraz przemysłowy charakter. Gustowne odcienie szarości (od jasnej szarości do ciemnego antracytu) będą idealnym dopełnieniem wszelkiego rodzaju realizacji w modnym stylu.

Rustykalne klimaty

Wiejskie domy, czy realizacje w stylu vintage wymagają dopracowanych detali w każdym calu. Półzlicowany profil Elegant Origin wyróżnia się klasycznym  designem, który świetnie nawiązuje do  wyglądu okien drewnianych lub starszych okien z PVC. Starannie zaprojektowany zaokrąglony kształt skrzydła Origin idealnie nadaje się do renowacji lub nowych budynków w stylu klasycznym, a bogaty wybór ciepłych odcieni drewna dodatkowo podkreśli ich rustykalny charakter.

Bogactwo kolorów

W opracowanym przez Deceuninck wzorniku znalazło się aż 50 kolorów folii o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej, metalicznej. Jest także spory wybór różnych odcieni szarości. Bogaty wybór faktur pozwala na idealne dopasowanie profilu okiennego do stylu realizacji, a rdzeń w szarym kolorze dodatkowo podkreśli aluminiowy wygląd profili okiennych. Seria profili okiennych Elegant od Deceuninck to doskonała symbioza tradycji i nowoczesności, która przetrwa próbę czasu.

Cechy charakterystyczne serii Elegant od Deceuninck:

  • nowoczesny, smukły design,
  • w wersji niezlicowanej Infinity oraz zlicowanej Abstract niezwykle wąska przylga 9 mm, (w wersji Infinity ThermoFibra tylko 7 mm!)
  • wersja zlicowana Abstract jako wizualna alternatywa lub uzupełnienie dla okien aluminiowych,
  • możliwość szklenia do 70 mm w wersji Abstract,
  • współczynnik przenikania ciepła profila okiennego Uf już od 0,88 W/(m2K) (w wersji Infinity ThermoFibra),
  • jednostopowe, prostokątne lub zaokrąglone listwy przyszybowe,
  • dwie opcje wklejania pakietów szybowych (na taśmę i za pomocą kleju),
  • EcoPowerCore w wybranych wersjach  (opcjonalnie).

 

źródło: Deceininck