ThermoFibra z nagrodą TopBuilder 2020
ThermoFibra z nagrodą TopBuilder 2020

Nowość w ofercie firmy Deceuninck – technologia ThermoFibra, wzmacniająca skrzydło okienne za pomocą wtopionych w profil pasm z włókna szklanego, została wyróżniona i nagrodzona statuetką w kategorii Nowość i Innowacja Roku przez kapitułę konkursu TopBuilder 2020. W tym roku wyróżnionych zostało 60 podmiotów godnych rekomendacji.

Plebiscyt TopBuilder 2020 plasuje się w czołówce najbardziej prestiżowych konkursów na polskim rynku budowlanym. Nagrody przyznawane są za najwyższej jakości produkty, nowości i innowacje, rozwiązania materiałowe, technologiczne oraz konstrukcyjne, za usługi i przedsięwzięcia dedykowane branży oraz inwestycje budowlane wyróżniające się wysoką jakością projektowanej architektury i w których zastosowano nowoczesne rozwiązania.

Wyróżniona nowość od Deceuninck – ThermoFibra – odpowiada na wyzwania nowoczesnego budownictwa w Polsce i Europie. Technologia belgijskiego producenta profili okiennych oferuje zupełnie nowe możliwości. To rozwiązanie wzmacnia skrzydło okienne za pomocą wtopionych w profil ciągłych pasm włókna szklanego, zapewniając wyjątkową stabilność okna oraz jego mniejszą wagę, a także, w połączeniu ze wzmocnieniem termicznym Forthex w ramie, okno osiąga maksymalne wartości izolacji termicznej.

Najważniejsze zalety skorzystania z tej technologii dla producentów okien, to:

- uproszczenie produkcji dzięki wyeliminowaniu kilku etapów w procesie produkcyjnym, występujących w przypadku używania wzmocnienia stalowego,

- zmniejszenie complexity – a więc łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi,

- zmniejszenie ciężaru okien – poprawa warunków pracy (lżejsze elementy) oraz oszczędność w transporcie (mniejsza waga ładunku, lepsze wypełnienie samochodów),

- wyróżnik na rynku – unikalne rozwiązanie, które ma także zalety dla klienta końcowego, jakimi są unikalne parametry termiczne (oszczędności, ograniczenie emisji CO2) oraz wyjątkowy design okna – dzięki zastosowaniu włókna szklanego możliwe było zredukowanie przylgi z 9 mm w standardowym skrzydle Elegant (co już było wyjątkowe na rynku), do 7 mm – niespotykane na rynku – co znacząco wpłynęło na estetykę okna. Ponadto istnieje też możliwość realizacji okien o dużych rozmiarach – nie tylko białych, ale także okleinowanych, bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku profili standardowych, wzmacnianych stalą.

Jest to zdecydowanie rozwiązanie unikalne na rynku, wprowadzające nową jakość.

- Proponowanie naszym klientom możliwości wyboru rozwiązań, które są innowacyjne i cechują się wysoką jakością, to dla nas nadrzędny cel. Wdrożona w tym roku technologia ThermoFibra to przełomowy i innowacyjny produkt – wtopione w profil okienny długie włókna szklane poprawiają parametry cieplne okna, pozwalają realizować projekty z większymi przeszkleniami, zmniejszają wagę okna i dodatkowo sprawiają, że produkcja jest o wiele łatwiejsza. Inni producenci na rynku również oferują rozwiązania oparte na włóknach szklanych, jednak wykorzystują tylko fragmenty włókna szklanego w ramie, my używamy wiązek ciągłych, na całej długości skrzydła. Jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie ThermoFibry (wzmocnienie skrzydła) oraz wzmocnienia termicznego Forthex (wzmocnienie ramy okna), to jesteśmy jedyną firmą, która oferuje kompleksowe rozwiązania dla okien o dowolnych wymiarach. Tym bardziej cieszymy się z nagrody w kategorii tak dla nas ważnej jak Innowacja i Nowość Roku, udział w tak prestiżowym konkursie, jakim jest TopBuilder 2020, z pewnością potwierdza wagę tej innowacji  - powiedział Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży w Deceuninck Poland.

Ze względu na epidemię gala TopBuilder 2020, na której planowane było oficjalne wręczenie nagród, została odwołana. Statuetki przekazano korespondencyjnie.

 

źródło: Deceuninck