PROFIOKNO - nowa porcja wiedzy
PROFIOKNO - nowa porcja wiedzy
W połowie lipca na rynku pojawił się nowy, bezpłatny kwartalnik poświęcony tematyce stolarki okiennej i drzwiowej „Profiokno”. Wydawcą czasopisma jest firma aluplast, lider w produkcji systemów okiennych z PVC w Polsce.Czasopismo “Profiokno” będzie dostarczać fachową wiedzę i promować nowoczesne rozwiązania w zakresie stolarki budowlanej. Użyteczne informacje znajdzie tutaj zarówno producent okien, dystrybutor, jak i projektant zainteresowany najnowszymi trendami w branży okiennej.

Mimo iż będzie to wydawnictwo firmowane przez aluplast, chcemy aby nasze pismo wyróżniała atrakcyjna merytorycznie treść i by każda z grup adresatów pisma mogła w nim znaleźć jak najbardziej praktyczne informacje, związane z ich działalnością. Stąd też do redakcji pisma staramy się zapraszać ciekawych autorów, gwarantujących odpowiedni poziom publikacji – informuje Marcin Szewczuk, redaktor Profiokno.

Tematem przewodnim pierwszego numeru jest energooszczędność, widziana przez pryzmat stosowanej w budynkach stolarki budowlanej:
Okno dobrze przemyślane, czyli słów kilka o projektowaniu okien
Jak projektować ciepłe okna, czyli projekt okna a jego izolacyjność termiczna
Energooszczędna (r)ewolucja, kierunki rozwoju systemów okiennych z PVC
Okna w domach pasywnych
Okna w wielkim wymiarze, czyli nowoczesna architektura dla wymagających
Ciepły parapet, czyli nie ma energooszczędnych okien bez ich „energooszczędnego montażu” i wiele innych tematów

Osoby zainteresowane bezpłatną prenumeratą kwartalnika „Profiokno” mogą ją zamówić na stronie internetowej firmy: www.aluplast.com.pl