Izolacja akustyczna, izolacja termiczna i ochrona przeciwsłoneczna: VEKA i SWISSPACER rozszerzają możliwości zastosowania innowacyjnego komponentu do konstrukcji okien
Wymagania dotyczące okien i konstrukcji szklanych stale rosną ze względu na wymagania prawne i energetyczne - i zapewniają coraz krótsze cykle innowacji w branży. Na targach fensterbau frontale 2020 w Norymberdze SWISSPACER zaprezentuje nowe aplikacje dla komponentu SWISSPACER Air, które zostały opracowane wspólnie z VEKA, producentem profili okiennych z PVC.
SWISSPACER Air umożliwia wyrównywanie ciśnienia, jeśli występują różnice ciśnienia w szybie izolacyjnej okien wynikająca z powodu różnicy temperatury lub różnicy wysokości między miejscem produkcji i użytkowania. Wraz z VEKA firma SWISSPACER rozszerza możliwe zastosowania tego innowacyjnego komponentu: izolację akustyczną, izolację termiczną i ochronę przeciwsłoneczną można łatwo wesprzeć dzięki SWISSPACER Air.
Dzięki zastosowaniu SWISSPACER Air można uzyskać bardzo duże przestrzenie międzyszybowe bez ryzyka szkód spowodowanych przez obciążenia klimatyczne, co stwarza wiele nowych możliwości zastosowań.
System profili PVC VEKA ARTLINE 82 może pomieścić szkło izolacyjne o grubości do 60 mm, dlatego nadaje się szczególnie dobrze do nowych zastosowań z użyciem membran SWISSPACER Air - bez kompromisu w zakresie wydajności okna i wygody użytkownika. Duże drzwi okienne z odciążanym poczwórnym szkłem izolacyjnym i zintegrowanymi żaluzjami zostały pomyślnie przetestowane przez firmę VEKA pod kątem szczelności na deszcz, obciążenia wiatrem i zróżnicowany klimat. W Instytucie Techniki Okiennej (ift) Rosenheim przetestowano i oceniono wymiary izolacji akustycznej potrójnych i poczwórnych szyb izolacyjnych.
Poprawiona izolacja akustyczna w konstrukcji okien
Izolacja akustyczna jest jednym z najważniejszych parametrów okien. VEKA dostrzega tutaj wielką wartość dodaną w zastosowaniu SWISSPACER Air: rozszerzona przestrzeń między szybami zmniejsza hałas odbierany w budynku o około 20 procent - przy niezmienionej strukturze szkła zespolonego. Wskaźnik tłumienia szkła izolacyjnego poprawia się dodatkowo nawet o 3 dB.
Większa przestrzeń między szybami dzięki SWISSPACER Air zapewnia dodatkowe korzyści dla producentów. Przy stałej izolacji akustycznej i termicznej możliwe jest stosowanie cieńszych szyb, co prowadzi do mniejszej wagi, chroni okucia okien i ułatwia obsługę. W innych przypadkach można zrezygnować z kosztownej folii dźwiękoszczelnej w szkle VSG. Daje to szersze spektrum optymalnego wdrożenia wymagań klienta w życie.
Idealny do systemów zacienienia w przestrzeni między szybami
SWISSPACER Air można również wykorzystać w konstrukcji szyb zespolonych, wymagających dużych odstępów między szybami. „Elementy, takie jak zewnętrzne zacienienie okien, osiągają powoli granice zastosowania ze względu na m. in. ekstremalne warunki pogodowe, oraz znaczny wysiłek związany z ich czyszczeniem”, wyjaśnia Michael Koch z VEKA. „Dzięki SWISSPACER Air systemy zacieniające można łatwiej i bezpieczniej wdrożyć w przestrzeni między szybami. Podczas pracy membrana SWISSPACER Air zapewnia, nawet przy dużym obciążeniu klimatycznym, że w szybie nie ma wybrzuszeń i wklęsłości, które mogłyby wpłynąć na swobodę ruchu zintegrowanych żaluzji, co umożliwia potrójne i poczwórne konstrukcje szybowe z zastosowaniem wewnętrznych zintegrowanych żaluzji, a jednocześnie można spełnić najwyższe wymagania dotyczące izolacji akustycznej i izolacji termicznej”.
Te przykłady zastosowań pokazują, że SWISSPACER Air to znacznie więcej niż element do wyrównywania ciśnienia pomiędzy komorą szkła zespolonego a środowiskiem zewnętrznym. To bardzo innowacyjny komponent dający nowe możliwości we wprowadzaniu w życie nowych strategii przez firmy szklarskie w celu skutecznego spełnienia indywidualnych wymagań klientów okiennych.
Odwiedź nas na fensterbau frontale w hali 7A, stoisko 214 i przekonaj się o naszym nowym rozwiązaniu SWISSPACER Air na miejscu.
Więcej informacji na www.swisspacer.com