SOUDAL na targach BUDMA 2020
SOUDAL na targach BUDMA 2020

4 lutego w Poznaniu wystartuje najnowsza, 29. edycja targów BUDMA. Swoje propozycje zaprezentuje m.in. lider innowacyjności w sektorze chemii budowlanej –  firma Soudal. Jako Partner ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dobry montaż” Soudal po raz kolejny weźmie udział w interaktywnej MONTERIADZIE, promując profesjonalną instalację wyrobów stolarki otworowej w technologii Soudal Window System. Firma będzie również obecna na targach w roli Srebrnego Partnera 10. Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, które należą do największych i najważniejszych imprez tego typu w Europie, w tym roku zgromadzą około 1000 wystawców z Polski i zagranicy. Wydarzenie tradycyjnie potrwa 4 dni i będzie idealną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, zapoznania się z  premierami produktowymi oraz pogłębienia swojej wiedzy na temat aktualnych wyzwań i trendów w branży budowlanej. W programie targów nie zabraknie oczywiście MONTERIADY (stoisko nr 1 w hali nr 5), organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). Nadchodząca odsłona MONTERIADY obejmie ponad 50 godzin pokazów prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej z udziałem wykwalifikowanych monterów z programu „Dobry montaż”.

Wieloletnim Partnerem tej inicjatywy jest firma Soudal, która opracowała kompletny system montażu okien i drzwi Soudal Window System (SWS). W systemie SWS funkcję izolatora termicznego pełni pianka poliuretanowa, która od wewnątrz zabezpieczona jest specjalną taśmą paroszczelną, a od zewnątrz – taśmą paroprzepuszczalną. Rozwiązanie to gwarantuje skuteczne i trwałe uszczelnienie styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną i w rezultacie diametralnie poprawia charakterystykę energetyczną budynku. W ofercie Soudal znajdują się również innowacyjne płynne membrany Soudatight, zalecane do wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień podczas wymiany stolarki okiennej. Nie wymagają one gruntowania podłoża, mogą być nakładane nawet na wilgotne i nierówne powierzchnie, dzięki czemu ich zastosowanie bardzo usprawnia i przyspiesza prace montażowe. W tym roku uczestnicy MONTERIADY obejrzą m.in. profesjonalną instalację okna typu HS w technologii Soudal Window System oraz instalację drzwi z wykorzystaniem dwuskładnikowej pianki Soudafoam 2K, która może być stosowana do montażu stolarki wewnętrznej bez użycia łączników mechanicznych.

Soudal

Firma Soudal będzie także Srebrnym Partnerem 10. Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy (4-5 lutego, hala nr 6) – zawodów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) i rozgrywanych cyklicznie co dwa lata podczas targów BUDMA. Do rywalizacji w czterech kategoriach – dachy strome, dachy płaskie, dachy metalowe i fasady – staną drużyny dekarskie z całej Polski, a zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na Międzynarodowych Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy IFD w Pekinie. Podczas zmagań konkursowych zawodnicy wykorzystają m.in. flagowe produkty dekarskie firmy Soudal, w tym super mocny klej-uszczelniacz Colozinc do blachodachówki, blach trapezowych i systemów orynnowania.

Szeroka oferta materiałów dekarskich marki Soudal jest odpowiedzią na potrzeby energooszczędnego budownictwa i  zostanie zaprezentowana na stoisku firmy w hali nr 6. Zwiedzający targi będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat m.in.: produktów Soudal przeznaczonych do klejenia membran paroizolacyjnych przy zachowaniu najwyższych parametrów paroszczelności (jednostronnie klejące taśmy Soudatape Connect i Soudatape Flex oraz klej uszczelniacz Vapourseal); taśmy paroprzepuszczalnej Soudatape Facade do doszczelniania i sklejania wszelkiego rodzaju połączeń membran paroprzepuszczalnych; taśmy aluminiowej Butylband z klejem butylowym do uszczelniania pokrycia dachu w miejscach, w których występuje połączenie z kominem, wyłazem czy oknem dachowym; a także Soudatherm Roof – systemu gwarantującego  prawidłową termoizolację dachów, w skład którego wchodzą kleje poliuretanowe do szybkiego i trwałego mocowania materiałów izolacyjnych, pozwalające na ograniczenie konieczności łączeń mechanicznych. 

 

źródło: Soudal