Roto Patio Inowa w drzwiach SMART-SLIDE docenione
Roto Patio Inowa w drzwiach SMART-SLIDE docenione

Innowacyjny system okuć Roto Patio Inowa w drzwiach SMART-SLIDE, uhonorowanych Złotym Medalem Targów BUDMA 2020, uznano za ciekawą alternatywę i doskonałe uzupełnienie segmentu przesuwnych drzwi tarasowych. Doceniono zarówno wysoką szczelność termiczną i akustyczną, jak i wygodną obsługę, nawet bardzo dużych skrzydeł.

Roto

System okuć Roto Patio Inowa, w drzwiach SMART-SLIDE firmy Aluplast to nowe rozwiązanie do przesuwnych drzwi tarasowych z PVC. Zaprojektowane z myślą o potrzebach budownictwa mieszkaniowego, ale również obiektów użyteczności publicznej, gdzie łatwość obsługi i niezawodność należą do najbardziej pożądanych cech. Dzięki zaawansowanej technologii, drzwi SMART-SLIDE z okuciem Roto Patio Inowa zapewniają najwyższe parametry szczelności: przepuszczalności powietrza, odporności na napór wiatru i zacinający deszcz. Nowatorska konstrukcja sprawia, że podczas zamykania skrzydło dociskane jest w poprzek do ościeżnicy, po całym obwodzie. Wysoką izolacyjność gwarantują odpowiednio dopasowane uszczelki oraz punkty ryglowania także w obszarze słupka środkowego.

Intuicyjne przesuwnie

Nowatorski mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach uchylno-przesuwnych. Dzięki lekkojezdnym rolkom skrzydło delikatnie i bez wysiłku przesuwa się względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm oraz intuicyjne ułożenie klamki pozwala na łatwą obsługę drzwi, dostosowaną do możliwości dzieci czy osób starszych. To istotny atut szczególnie w porównaniu z konstrukcjami podnoszono-przesuwnymi.

Drzwi SMART-SLIDE, prezentowane będą podczas Monteriady na tegorocznych targach BUDMA. Pokazy montażu na żywo prowadzone wspólnie przez Aluplast i Roto będzie można oglądać codziennie w dniach 4-7 lutego 2020 r.

 

źródło: Roto