Luksus aż do samej góry. Nowy PENTHOUSE w zabytkowym Wiedniu
Luksus aż do samej góry. Nowy PENTHOUSE w zabytkowym Wiedniu

Luksusowa nieruchomość o nazwie N°10 to nowy punkt orientacyjny w historycznym sercu Wiednia. Sterowane elektrycznie okna dachowe wypełniają apartamenty na poddaszu dużą ilością naturalnego światła, stanowiąc podkreślenie efektownej architektury.

N°10 znajduje się w pierwszej dzielnicy Wiednia, znanej ze wspania-łej historii i bogatego życia kulturalnego. W otoczeniu zabytkowych budynków, zaledwie kilka minut spacerem od katedry Świętego Szczepana, architekci stworzyli luksusowy budynek mieszkalno-biurowy N°10 o imponującej elewacji. Symetrycznie zakrzywiona fasada z panelami w kolorze brązowym i złotym od dołu do góry, nadaje budynkowi żywy wygląd i wyraża jego własną tożsamość.

Design na najwyższym poziomie
Szczególną cechą estetyczną architektury są klasyczne skośne stro­ py na poddaszu prowadzące przez dwie kondygnacje. Niestandar­ dowe, energooszczędne i sterowane elektrycznie okna dachowe FAKRO tworzą pasma świetlne na całej wysokości połaci. Część pomiędzy oknami dachowymi została na zewnątrz wypełniona nieotwieranymi oknami FAKRO FNP P2/H5 z szybami refleksyjnymi. Dzięki temu możemy odnieść wrażenie, że pasmo świetlne stanowi ciągłą powierzchnię okna. Firma dekarska i wykonawca elemen-tów drewnianych zainstalowali specjalne okna dachowe, w których markizy zewnętrzne AMZ Z-Wave i AMZ Solar kończą się na tym samym poziomie co panele elewacyjne. W celu zapewnienia szczelności dachu profile ościeżnic okiennych zostały wyposażone w trzy poziomy uszczelek obwodowych.

Poddasze z niestandardowymi oknami
Wewnątrz meble oferują zupełnie nowy poziom komfortu. N°10 obejmuje również jadalnię, bibliotekę, siłownię, konsjerża dostępnego całą dobę i podziemny parking dla mieszkańców. Apartamenty z efektywnymi planami pięter o powierzchni od 50 do 240 metrów2 wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Ta ekskluzywność jest szczególnie widoczna na poddaszu, gdzie apartamenty typu penthouse mają bezpośredni dostęp do tarasu na dachu z jacuzzi i zapierającą dech w piersiach panoramą Wiednia. Rozwiązania w zakresie okien i ich połączenia zostały specjalnie dostosowane do nieruchomości w ścisłej współpracy z konstruktorami producenta okien dachowych FAKRO. Energooszczędne i sterowane elektrycznie niestandardowe okna dachowe FAKRO FTW P5 Z-Wave i FPW P5 Z-Wave oraz markizy AMZ Z-Wave i AMZ Solar są zintegrowane z nowoczesnym systemem inteligentnego domu (“Smart Home”) i tym samym oferują mieszkańcom maksymalny komfort. Okna dachowe zapewniają dużo naturalnego światła i tworzą wyjątkową atmosferę wewnątrz pomieszczeń.


Informacje:

Nazwa budynku:  N°10
Miejsce:  1010 Vienna, Renngasse 10 , Wiedeń, Austria
Wykonawca budynku:  JP Immobilien
Pracownia projektowa: 3XN (Design) Malek & Herbst (Wykonanie)
Wykonawca: Sauritschnig Alu-Stahl-Glas GmbH (hydraulika) Prameshuber Holzbau GmbH (elementy drewniane)
Zakończenie budowy:  2019
Powierzchnia budynku: 16.000 m2

Zastosowane produkty FAKRO:
• Energooszczędne i sterowane elektrycznie obrotowe okna dachowe: 64x FTW P5 Z-Wave
• Energooszczędne i sterowane elektrycznie uchylno-obrotowe okna dachowe: 90x FPW P5 Z-Wave
• Energooszczędne nieotwierane okna: 26x FXW P5
• Nieotwierane okna z szybą refleksyjną: 24x FNP P2/H5
• Okna oddymiające: 2x FSW P2
• Markizy zewnętrzne sterowane elektrycznie: 158x AMZ Z-Wave
• Markizy zewnętrzne: 26x AMZ Solar

 

źródło: Fakro