D+H na torze
D+H na torze

D+H Car Race już na stałe wpisał się w harmonogram imprez organizowanych przez D+H Polska. W tym roku na Torze Kielce D+H gościło już dwukrotnie – w maju wspólnie z partnerami handlowymi z południa, a we wrześniu z klientami z centralnej i północnej Polski. Gościem specjalnym obydwu wydarzeń był Wojciech Chuchała, rajdowy mistrz Polski oraz mistrz Europy w klasie ERC2.

W odróżnieniu od poprzednich imprez, gdzie pojawiały się zmagania off-roadowe, tegoroczny D+H Car Race miał charakter rajdowy i w całości odbywał się na torze wyścigowym w Kielcach oraz w jego ścisłym otoczeniu. W programie znalazły się m.in. konkurencje TIME TRIAL - jazda na czas za kierownicą sportowych samochodów – Forda Focusa RS (370 KM), Mercedesa AMG A-45 (381 KM) oraz Mitsubishi Lancer EVO IX (340 KM). Uczestnicy mogli także zawalczyć o tytuł Mistrza Kierownicy w KTM X-Bow (240 KM). Dodatkową atrakcją był co-drive z Wojtkiem Chuchałą - przejazd dużą pętlą po odcinku leśnym potrafił wbić w fotel nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Najlepsze momenty można zobaczyć na filmie z eventu:

Wieczór przy grillu i ognisku był idealnym zwieńczeniem sportowych zmagań. Kolejna dawka adrenaliny i sportowej rywalizacji na torze już w przyszłym roku – podczas VI edycji D+H Car Race.

 

źródło: D+H Polska