Nowe Logo firmy FAKRO
Nowe Logo firmy FAKRO
Dynamiczny rozwój firmy FAKRO oraz duża innowacyjność we wszystkich obszarach działalności biznesowej, skłoniły producenta do wprowadzenia zmian również w firmowym logo. Obecnie firma FAKRO jest producentem, nie tylko okien dachowych, lecz również akcesoriów do okien, schodów strychowych i kolektorów słonecznych – w związku z tym postanowiono odejść od dosłownego symbolu okna dachowego stosowanego dotychczas w logo firmy.

Marka FAKRO gwarantuje wysoką jakość oraz niezmienne parametry techniczne produktów firmy przez cały okres użytkowania, dlatego, aby budować stabilną i mocną pozycję na rynku polskim i na rynkach zagranicznych, musi być łatwo rozpoznawalna. Najważniejszymi wartościami z którymi firma chce być kojarzona są: bezpieczeństwo, ochrona środowiska oraz postęp. Nowe logo zostało tak zaprojektowane, aby odzwierciedlać misję i przesłanie firmy.

Nowe logo składa się z zielonego sygnetu w kształcie równoległoboku i logotypu, czyli czarnego napisu FAKRO. Figura równoległoboku odzwierciedla dynamizm działań, szybkość reagowania na zmiany trendów i produkty wyprzedzające oczekiwania klientów (np. wyższy stopień bezpieczeństwa, wyższa energooszczędność ). Kolor jasnej zieleni jest symbolem życia blisko natury, w pełnej harmonii i równowadze.

Księga Znaków FAKRO znajdują się stronie internetowej www.fakro.pl, w zakładce 'Pobieranie'.