Nowe drzwi ThermoPro firmy Hörmann
Nowe drzwi ThermoPro firmy Hörmann
Ciekawe wzornictwo, znakomita izolacja termiczna, niezawodne zabezpieczenia oraz niewysoka cena – takie są atuty nowej serii drzwi zewnętrznych ThermoPro firmy Hörmann. Linia drzwi ThermoPro to oferta dla tych, którzy ceniąc jakość, dużą wagę przykładają do kosztów inwestycji. Idealna propozycja na czas kryzysu. Niedrogi sposób na atrakcyjną wizytówkę domu.

Bez strat energii
Skrzydła drzwi ThermoPro są produkowane ze stali lub aluminium. Wszystkie mają przegrodę termiczną. Hörmann oferuje do nich ościeżnice stalowe, drewniane lub aluminiowe. W ten sposób do różnego typu wejść można dobrać odpowiedni wariant drzwi zewnętrznych. Na przykład płyta drzwiowa, ościeżnica i próg z wytrzymałej stali nadają się do zastosowania w bocznych wejściach, gdzie wymogi dotyczące izolacyjności cieplnej nie są szczególnie wysokie. Niedrogim wariantem drzwi zewnętrznych o dobrych właściwościach izolacyjnych jest stalowa płyta w połączeniu z drewnianą ościeżnicą i progiem wykonanym z aluminium i tworzywa sztucznego, wyposażonym w przegrodę termiczną. Najlepszą izolacyjność cieplną gwarantuje jednak płyta drzwiowa wykonana ze stali lub aluminium w połączeniu z aluminiową ościeżnicą wyposażoną w przegrodę termiczną.

Wszystkie płyty drzwiowe linii ThermoPro mają grubość 46 mm i na całej powierzchni są wypełnione pianką poliuretanową. Takie wykonanie pozwala osiągnąć współczynnik izolacyjności cieplnej nawet do 1,1 W/m2K i odpowiednio ograniczyć straty energii. Straty ciepła eliminuje też - zapewniająca optymalne uszczelnienie – czterostronna przylga drzwiowa. Bardzo dobrą izolację cieplną zapewnia również potrójne szkło izolacyjne -zastosowane w przeszkleniach drzwi aluminiowych - oraz podwójne szkło izolacyjne – wykorzystane w drzwiach stalowych.

Z nowoczesnym wyposażeniem
Drzwi zewnętrzne ThermoPro mają wszystkie elementy wyposażenia cechujące nowoczesne drzwi najwyższej klasy. Standardowe ośmiopunktowe ryglowanie zapewnia doskonałą ochronę przeciwwłamaniową. Po stronie zamka płyta drzwiowa jest ryglowana w ramie, natomiast po stronie zawiasów przed włamaniem zabezpieczają trzy inne trzpienie przeciwwyważeniowe. Dodatkowo drzwi z ościeżnicą aluminiową wyposażone są w zamek hakowy. Komfort użytkowania podnoszą regulowane w trzech płaszczyznach zawiasy. Powstawaniu przeciągów zapobiegają podwójne uszczelki, umieszczone z wszystkich czterech stron płyty drzwiowej, i dodatkowe uszczelnienie dolnych naroży.

W dobrym stylu
Drzwi ThermoPro to także bogaty wybór wzorów, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Te z płytą aluminiową charakteryzują ekskluzywne elementy wykończenia, nadające domowi wyjątkowy styl. W ofercie znajdują się trzy wzory aluminiowych drzwi z przeszkleniami w ramach ze stali nierdzewnej: z pionowym prostokątnym przeszkleniem, z czterema przeszkleniami w kształcie kwadratów oraz przeszkleniem w formie łuku. Zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz przeszklenia zlicowane są z ramą ze stali nierdzewnej, co w połączeniu z gładką płytą drzwi daje efekt niecodziennej elegancji. Jest też dobrym podkreśleniem idealnie skomponowanej całości. Ekskluzywną obudowę drzwi tworzy aluminiowa ościeżnica o zaokrąglonym kształcie.

Prostą linią podkreślającą nowoczesny charakter budynków wyróżniają się drzwi ThermoPro ze stali. One także oferowane są z jednym pionowym, podłużnym, prostokątnym przeszkleniem oraz z czterema przeszkleniami kwadratowymi. Ceniący klasyczne wzornictwo z pewnością wybiorą jednak stalowe drzwi ThermoPro o wzorze kasetonowym. Sześć wzorów tych drzwi zwraca uwagę przeszkleniami, których powierzchnia w ciekawy sposób podzielona została szczeblinami. Szczebliny mosiężne współgrają z mosiężnymi uchwytami. Wszystkie wzory kasetonowych drzwi ThermoPro dobrze komponują się z kasetonowymi bramami garażowymi firmy Hörmann.

Drzwi ThermoPro dostarczane są we wszystkich kolorach z palety RAL . Ponadto nowoczesne wzory ze stali oferowane są z powierzchnią w okleinie drewnopodobnej Złoty Dąb oraz z powierzchnią decograin Titan Metalic, w kolorze antracytowym, pasującym szczególnie do nowoczesnej architektury.

Zarówno stalowe, jak i aluminiowe drzwi ThermoPro posiadają znak jakości Unii Europejskiej CE.