Rekordowa edycja WinDoor-tech
Rekordowa edycja WinDoor-tech

Ponad stu wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy, wystawa zlokalizowana po raz pierwszy w aż trzech pawilonach – tak krótko wygląda statystyka rekordowej edycji targów WinDoortech.

W tym roku wśród wystawców znajdą się m.in. firmy z Austrii, Czech, Finlandii, Holandii, Izraela, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Turcji oraz Włoch.

Flagowa oferta WinDoor-tech to ekspozycja najnowszych osiągnięć z zakresu automatyzacji produkcji, w tym maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium. Będą okucia, oprogramowanie do optymalizacji produkcji, technika pomiarowa, urządzenia do transportu a także roboty. Na targach pojawią się liderzy branży, prezentując najnowsze produkty i rozwiązania.

Polskie firmy inwestują w automatyzację

2018 rok był dla inwestycji w Polsce pomyślny, jednak rok 2019 może okazać się jeszcze większą niespodzianką – wynika z badania Grant Thornton, które zapytało średnie i duże firmy z 35 państw o plany inwestycyjne. Polskie przedsiębiorstwa wypadają na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrze, a w jednym przypadku nie mają sobie równych. Według badania aż dwie trzecie przebadanych firm w Polsce chce zwiększyć w najbliższych 12 miesiącach nakłady inwestycyjne w linie produkcyjne i maszyny. To daje Polsce pierwsze miejsce wśród wśród ankietowanych 35 krajów.

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn to w branży stolarki budowlanej coraz bardziej widoczny trend. Widać to także na WinDoor-tech. Ekspozycja najnowszych urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad będzie jedną z atrakcji targów. W pawilonie ósmym powstanie największa w Polsce wystawa liderów tej branży.

Ekspansja na Polskę

Ta edycja targów  będzie kluczowym punktem Międzynarodowej Misji Gospodarczej w ramach Branżowego Programu Promocji „Budowa i wykańczanie budowli” organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Grupa przedsiębiorców i dziennikarzy z Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji i Azerbejdżanu odwiedzi również wybranych polskich producentów branży stolarki otworowej w ich siedzibach, gdzie będzie miała okazję poznać nowoczesne fabryki, innowacyjne linie produkcyjne oraz centra dystrybucyjne, z których polskie produkty wysyłane są na cały świat.

WinDoor-tech 2019 to również ekspozycja w pawilonie 8, gdzie do rozmów zapraszają m.in. członkowie GIMAV, włoskiego stowarzyszenia producentów i dostawców maszyn, urządzeń i specjalnych produktów do obróbki szkła. Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku.

WinDoor-Tech to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku, w którym wezmą udział członkowie GIMAV.

„Złote” produkty i premiery targowe

Dowodem rozwoju branży i innowacyjnych rozwiązań jest przyznana rekordowa liczba Złotych Medali MTP. Na najwyższym targowym podium WinDoor-tech stanęły firmy: CDA, Elumatec, Fimtec, R&D Tech. Jednym z głównych magnesów przyciągających gości targowych są także premiery. Aż 83 proc. osób wskazuje rynkowe nowości jako najważniejszy powód odwiedzin imprez wystawienniczych. Takich premierowych produktów nie zabraknie także na WinDoor-tech. Goście targowi łatwo je znajdą na specjalnie oznakowanych stoiskach.

WinDoor-tech – targi maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad odbędą się 12-15 lutego 2019 r., tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycje BUDMY – największej imprezy wystawienniczej dla branży budowlanej.

 

Więcej informacji na: www.windoortech.pl