Okna drewniano-aluminiowe, czyli jakie
Okna drewniano-aluminiowe, czyli jakie

Drewniane okna stanowią piękne i szlachetne wykończenie wnętrz. Ten naturalny materiał jest synonimem trwałości i elegancji. Od pewnego czasu na rynku stolarki otworowej spotkać można okna drewniano-aluminiowe, czyli takie, które od zewnątrz posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci aluminiowej osłony. Czym jeszcze charakteryzują się takie okna i co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

KONSTRUKCJA

Okna drewniano-aluminiowe to w rzeczywistości w całości drewniana konstrukcja ramy, która od strony zewnętrznej pokryta jest aluminiową nakładką ochronną. Takie rozwiązanie  zaspokaja estetyczne oczekiwania zarówno tych, którzy w drewnie doceniają jego naturalne piękno, jak i tych, którzy stawiają na nowoczesny design. Ten udany duet, posiada znakomite parametry izolacyjności termicznej i akustycznej, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy okien energooszczędnych. Aluminium skutecznie chroni zewnętrzną część ramy przed wilgocią, promieniowaniem UV, wpływem zmiennej temperatury oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu okien drewniano-aluminiowym nie trzeba poddawać cyklicznym zabiegom konserwacyjnym i renowacji, a do tego łatwiej utrzymuje się je w czystości. Ponadto zewnętrzna warstwa aluminium stanowi dodatkowe zabezpieczanie antywłamaniowe. Okna takie są trudniejsze do sforsowania i  zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo domownikom.

PRZESZKLENIA

Jednym z wielu walorów aluminium, jest jego duża wytrzymałość. W związku z tym wzmocnienie nim okna drewnianego pozwala na redukcję szerokości profilu. Węższe ramy, to większa powierzchnia szyby i lepsze doświetlenie wnętrz. Co ważne, węższy profil okien drewniano-aluminiowych nie ogranicza wyboru pakietu szybowego. Okna takie z sukcesem poradzą sobie z systemami wieloszybowymi, zaliczanymi obecnie do najbardziej zaawansowanych technologicznie. - Dla dodatkowej izolacji cieplnej w oknach drewniano-aluminiowych stosujemy technologię „ciepłej ramki” między taflami szkła – mówi Mariusz Kubik, ekspert marki Urzędowski. - Solidna rama połączona z systemem okuć G-U oraz zaczepami antywyważeniowymi w standardzie stanowi pewną ochronę nieruchomości w przypadku próby włamania – dodaje.

STYL

Okna drewniano – aluminiowe będą świetnie współgrać z nowoczesną elewacją budynku, ze względu na swój nieco industrialny wygląd. Jednak nie powinno to zniechęcać zwolenników tego rozwiązania, którzy cenią klasykę i tradycyjne budownictwo. Nakładki aluminiowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej, a nawet mogą imitować drewno.

 

 

Źródło: Urzędowski