Wybierz drzwi do Twojego świata
Wybierz drzwi do Twojego świata

Ochrona przed ucieczką ciepła, hałasem i włamaniem, a także – ciekawa stylistyka pasująca do domu – oto cztery najważniejsze cechy, którymi powinny się charakteryzować idealne drzwi zewnętrzne. Jakie rozwiązania mamy do wyboru? I czym, na tle dostępnych modeli, wyróżnia się nowa propozycja firmy MS więcej niż OKNA – drzwi AL Practic 68?

AL Practic 68 są gotowe do montażu zaraz po dostawie bez konieczności składania ościeżnicy na budowie oraz wiercenia otworów pod dyble. Są lekkie i wytrzymałe co ułatwia montaż. MS więcej niż OKNA oferuje 5 lat gwarancji na konstrukcję wraz ze wsparciem technicznym i serwisowym. FOT. MS więcej niż OKNA

 

Baz dwóch zdań strefa wejściowa to najbardziej reprezentatywny punkt każdego domu. To tu witamy gości, tu też przekraczamy granicę między światem zewnętrznym, a tym prywatnym – domowym. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli drzwi i paneli, z których można stworzyć piękną i oryginalną strefę wejścia. Oferowane są w przeróżnych kolorach, formach i rodzajach wykończenia. Są drzwi pełne i przeszklone, klasyczne i na skroś nowoczesne. Drzwi wykonane ze stali, drewna i materiałów drewnopochodnych.

Ale największe możliwości oferuje aluminium. To z tego materiału można zbudować najbardziej ekskluzywne drzwi wejściowe, które jednocześnie zapewnią świetną izolacyjność cieplną i akustyczną oraz bezpieczeństwo. Z tego też materiału powstały zupełnie nowe drzwi proponowane przez firmę MS więcej niż OKNA – AL Practic 68.

Ciepłe

Elementem wyróżniającym drzwi AL Practic 68 jest ich hybrydowa budowa (oparta o system profili aluminiowych Ponzio PE68 HI) łącząca walory systemu jednostronnej i dwustronnej nakładki. Skrzydło jest widoczne jedynie od strony wewnętrznej. Od zewnątrz natomiast ukryte jest pod specjalnym panelem. Obustronne zlicowanie skrzydła i profili zapewnia elegancki, bardzo nowoczesny efekt, który wzmacniają aplikacje ze stali nierdzewnej inox.

Panel ozdobny AL Practic 68 dostępny jest w czterech atrakcyjnych wzorach z geometrycznymi przeszkleniami (wkłady 3-szybowe z ciepłą ramką Chromatech Ultra w kolorze czarnym i zewnętrzną szybą bezpieczną). Oferowane są w czterech wybarwieniach (czysta biel, głęboka czerń i dwa modne odcienie antracytu) idealnie wpisujących się w charakter nowoczesnego budownictwa. Zastosowanie lakierowania proszkowego gwarantuje trwałą powłokę – gładką w przypadku koloru białego i ze strukturą w innych wybarwieniach.

Panel zbudowany jest w oparciu o zewnętrzną blachę aluminiową o grubości 3mm, twardą pianę polistyrenową, która zapewnia wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną, warstwę gumowej przepony oraz wewnętrzną blachę aluminiową 2mm. Jego całkowita grubość to 65mm. Odpowiednie rozwiązania m.in. ciepły próg aluminiowy o wysokości 20mm, szeroki zakres ciepłych poszerzeń podprogowych (CPP) 30-250mm, a także uszczelnienie dwoma uszczelkami EPDM po obwodzie ościeżnicy i skrzydła pozwoliły osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Ud=1,1 W/(m2K).

Bezpieczne

Za funkcjonalność i bezpieczeństwo AL Practic 68 odpowiadają wytrzymałe i sprawdzone okucia: anodowane zawiasy aluminiowe polskiej renomowanej firmy Wala, zasuwnica ryglująca drzwi w trzech punktach firmy WinkHaus, elektrozaczep z wyłącznikiem i anodowany zawias rolkowy (opcja), a także solidna i wytrzymała klamka ze stali nierdzewnej niemieckiej firmy Dorma.

Wygodę zapewnia również funkcja „dzień-noc”. Odpowiedni element zapornicy, pozwala
(w przypadku zastosowania pochwytu) na otwieranie drzwi od zewnątrz bez użycia klucza. To praktyczne rozwiązanie umożliwiające na przykład swobodne wniesienie zakupów z samochodu czy wyjście na chwilę do ogrodu. Opcjonalnie zastosować można również podchwyty ze stali nierdzewnej (jedno, lub dwustronne) o przekroju okrągłym lub prostokątnym. Dostępne długości podchwytów: 600-1800mm.

Piękne

Strefa wejściowa do domu, to coś więcej niż tylko drzwi. Specjaliści MS więcej niż OKNA doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego model AL Practic 68 można rozbudować i modyfikować. Podstawowy wkład szybowy można wymienić na szyby dekoracyjne. Do wyboru jest m.in. szyba transparentna, mleczna matowa, brązowa, grafitowa lub lustro weneckie.

Maksymalne wymiary w jakich dostępne są AL Practic 68 to 1200x2200mm. Istnieje jednak możliwość zamówienia dowolnego mniejszego rozmiaru, co pozwala dostosować je do konkretnego budynku lub projektu. To również olbrzymia zaleta w porównaniu z drzwiami stalowymi, dostępnymi wyłącznie w określonych, standardowych gabarytach.

Ponadto system może być rozbudowany. Dodanie naświetli górnych i bocznych, pozwala na stworzenie efektownej strefy wejściowej do domu. Naświetla wykonane są w oparciu o ten sam system profili co drzwi, jako osobna konstrukcja przeznaczona do samodzielnego połączenia. Ościeżnica naświetla ma wysokość 74mm, natomiast ich możliwe wymiary to: naświetle boczne: wys. do 2200mm,  szer. 300-1000mm i naświetle górne: wys. 300-500mm,  szer. do 2200mm. Współczynnik przenikania ciepła dla całej witryny Uw=0,8 W/(m2K).

 

źródło: MS