Rozwiązanie dopasowane do każdego wymagania
Rozwiązanie dopasowane do każdego wymagania

Obróbka ramek dystansowych SWISSPACER: coraz więcej możliwości w zakresie produkcji, wdrażania innowacji i kompleksowej obsługi serwisowej

Na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań do obróbki ramek dystansowych o wysokiej efektywności energetycznej z tworzywa sztucznego, szwajcarskiego producenta premium SWISSPACER. W tym celu można zdecydować się na proces manualny, wykorzystanie giętarek (oferowanych obecnie przez czterech producentów) bądź też użycie robota spawalniczego. Nowe instalacje do gięcia pozwalają na wytwarzanie bardzo estetycznych narożników. Z kolei specjalny zestaw skracający cykl produkcyjny do czasu poniżej 25 sekund oraz technologia Fillit wyznaczają nowe standardy w zakresie spawania i wypełniania ramki sitem molekularnym. Firma SWISSPACER oferuje klientom szereg usług serwisowych, wspierając ich w wyborze technologii oraz podczas procesu uruchomienia i wytwarzania, tak aby producenci szkła zespolonego mogli korzystać z najlepszego i najbardziej opłacalnego rozwiązania do obróbki.

– Jesteśmy w stanie zaoferować optymalne rozwiązanie do produkcji ramek dystansowych SWISSPACER, w pełni dopasowane do różnych wymagań producentów szkła izolacyjnego: od prostego, ręcznego wytwarzania mniejszej ilości wyrobów po wysoce zautomatyzowaną produkcję szyb zespolonych na skalę przemysłową – mówi Rafał Rączka, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w polskim oddziale SWISSPACER, dodając: – Mowa nie tylko o nowych instalacjach, lecz także o modernizacji istniejących.

Robot spawalniczy ROWELDO od Rottler & Rüdiger jest z powodzeniem stosowany do produkcji dużych ilości ramek dystansowych na skalę wielkoprzemysłową, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałego wyglądu wyrobów. W rezultacie uzyskuje się bezpieczne połączenie, powtarzalną i bardzo wysoką jakość oraz ramkę o czystych, ostrych narożnikach pod kątem 90°. Roboty spawalnicze ROWELDO są dostępne w różnych wersjach wykonania. Wariant XL z czterema głowicami spawalniczymi i nowym zestawem przyspieszającym wyróżnia się wyjątkowo krótkimi cyklami produkcyjnymi poniżej 25 sekund. Kolejną nowością jest wydajna czasowo technologia Fillit, w przypadku której sito nie jest już dodawane po zakończeniu procesu wytwarzania ramki, lecz w jego trakcie – i to praktycznie bez wpływu na czas trwania cyklu.

SWISSPACER korzysta z giętarek takich marek, jak Lombarda, Lisec i Forel. Przedsiębiorstwo dysponuje ponadto wersją startową giętarki firmy Boza z Chin. – Do tej pory ramki dystansowe z tworzywa sztucznego były wyginane w narożnikach o niewielkim promieniu. Część materiału była wciskana w narożnik ramki. Obecnie pojawia się coraz więcej giętarek, za pomocą których wytwarzane są narożniki o wyglądzie bardzo zbliżonym do wmontowywanego lub spawanego narożnika 90° – wyjaśnia Rafał Rączka. – Tę zupełnie nową i interesującą możliwość zapewnia nam proces gięcia naszych ramek na gorąco.

Instalacje do gięcia zapewniają wysoki stopień elastyczności. Na rynku dostępnych jest wiele giętarek od firm Forel i Lisec, za pomocą których produkowane są metalowe ramki dystansowe, a które można doposażyć w dodatkowy agregat do przetwarzana ramek SWISSPACER. Nowe urządzenia marki Lombarda od samego początku umożliwiają obróbkę ramek dystansowych giętych zarówno na zimno, jak i na gorąco. W przypadku mniejszych ilości, dobrym rozwiązaniem okazuje się często produkcja manualna. W tym celu SWISSPACER oferuje narożniki klasyczne i wstępnie butylowane.

Jeśli producenci chcą rozszerzyć lub zautomatyzować proces obróbki SWISSPACER, mogą liczyć na indywidualne usługi serwisowe od szwajcarskiego producenta. – Zawsze prezentujemy naszym klientom różne opcje, analizujemy ich potrzeby oraz przeprowadzamy kalkulację kosztów całego procesu, by następnie wspólnie znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie – podkreśla Rutger van Eijk, Dyrektor ds. Sprzedaży na terenie Europy w SWISSPACER. Również na dalszym etapie klienci mogą zwrócić się do naszej firmy po pomoc. Na przykład przedstawiciele przedsiębiorstwa są obecni podczas rozruchu urządzeń na miejscu, a wyznaczone osoby do kontaktu udzielają wsparcia we wszelkich kwestiach technicznych dotyczących procesu obróbki. Rutger van Eijk mówi: – Wiele osób zwraca jedynie uwagę na cenę metra bieżącego ramek. My zapewniamy jednocześnie opłacalny i wydajny przebieg całego procesu.

 

– Dzięki naszym usługom serwisowym jesteśmy w stanie pomóc klientom w znalezieniu optymalnego i zarazem najbardziej opłacalnego rozwiązania do procesu obróbki – podkreśla Rafał Rączka, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w polskim oddziale SWISSPACER

 

– Zawsze prezentujemy naszym klientom różne opcje, analizujemy ich potrzeby oraz przeprowadzamy kalkulację kosztów całego procesu, by następnie wspólnie znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie – podkreśla Rutger van Eijk, Dyrektor ds. Sprzedaży na terenie Europy w firmie SWISSPACER.

 

Photo 1: Spawanie,

Photo 2: gięcie,

 

Photo 3: montaż:

 

na rynku dostępnych jest coraz więcej możliwości obróbki wysokiej jakości ramek dystansowych SWISSPACER z tworzywa sztucznego © SWISSPACER

 

źródło: SWISSPACER Vetrotech Saint-Gobain