Sprawdzone sposoby na ciasny przedpokój
Sprawdzone sposoby na ciasny przedpokój

Ciasny przedpokój może być zmorą niejednego małego mieszkania. Istnieją jednak sposoby na to, aby optycznie go powiększyć. Zastosowanie kilku wnętrzarskich tricków, takich jak umiejętne dopasowanie drzwi, dobranie odpowiednich mebli czy koloru ścian, może odmienić niewielką przestrzeń nie do poznania.

Aby mały przedpokój był bardziej przestronny, warto go wyposażyć tylko w najpotrzebniejsze meble i akcesoria. Obszerną szafę można zastąpić wieszakami na odzież, które nie zabiorą dużo przestrzeni. Tym samym wnętrze wyda się lżejsze, zachowując jednocześnie swoją funkcjonalność. Ciekawym pomysłem będzie też wyposażenie przedpokoju w proste, ale wielozadaniowe meble jak np. stołek. Może on pełnić rolę siedziska, ale również i półki na podręczne przedmioty. Całość uzupełnią drzwi Porta SKANDIA Premium o satynowej, odbijającej światło powierzchni oraz dekoracje – zieleń kwiatów czy wzorzysty dywan, które podkreślą skandynawski charakter aranżacji.

Warto postawić na biel, która może zdziałać wnętrzarskie cuda, szczególnie w wąskich i nieustawnych pomieszczeniach sprawiając, że wyglądają na większe. Efektownym rozwiązaniem będzie biała zabudowa mebli pod wymiar, która pozwoli na optymalne zagospodarowanie przestrzeni i przy tym nie przytłoczy wnętrza. Drzwi Porta FOCUS Premium w tym samym kolorze idealnie dopełnią skąpany w jasnych barwach przedpokój. Z kolei ozdobne przeszklenie doda aranżacji lekkości i niepowtarzalnego stylu.

Niezawodnym sposobem na optyczne powiększenie przedpokoju poprzez rozświetlenie będzie  wkomponowanie do aranżacji lustra. Jego tafla nie tylko wyraźnie odbije światło, dodając wnętrzu głębi, ale też ozdobi je swoją klasyczną ramą. Drzwi Porta VERTE HOME z tablicą designersko wykończą pomieszczenie, a jednocześnie będą stanowić wygodne miejsce na zapisanie listy zakupów czy pozostawienie wiadomości pozostałym domownikom.

 

źródło: Porta