AIB – 25 lat „Chemii między nami”
AIB – 25 lat „Chemii między nami”

Od ponad 25 lat firma AIB produkuje najwyższej jakości rozwiązania izolacyjne, stawiając na partnerską współpracę ze swoimi kontrahentami i otoczeniem. Partnerzy AIB licznie wzięli udział w 25-leciu firmy, które odbyło się w dniach 27-28 września 2018 roku w Hotelu Gołębiewski**** w Wiśle. Wydarzenie było doskonałą okazją do wzmocnienia wzajemnych relacji, zgodnie z filozofią działania AIB opartą na haśle: „Chemia między nami”.

W jubileuszu 25-lecia AIB uczestniczyli partnerzy firmy, reprezentanci władz samorządowych i organizacji branżowych, przedstawiciele Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dziennikarze i pracownicy AIB. Wydarzenie rozpoczęły zawody AIB RACE, czyli sportowe zmagania na świeżym powietrzu. Podzieleni na drużyny uczestnicy konstruowali oryginalne pojazdy, które w finale uczestniczyły w wyścigu. Zawody pełne były pozytywnych emocji, a do sportowej rywalizacji zagrzewał drużyny niepowtarzalny komentarz Tomasza Zimocha.

Jubileusz zwieńczyła wieczorna Gala – jej ważnym punktem były przemówienia zaproszonych gości oraz wystąpienie Macieja Ślączki, Prezesa Zarządu AIB, który barwnie opowiadał o funkcjonowaniu firmy. – Gdyby połączyć wszystkie wytwarzane przez AIB uszczelki, taśmy i wstęgi butylowe produkowane co roku, to można by nimi opasać naszą planetę.  W ciągu tych 25 lat wyprodukowaliśmy około 800 000 km wyrobów. To mniej więcej dwukrotna odległość Ziemi od Księżyca – powiedział Maciej Ślączka. Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do partnerów przedsiębiorstwa. – To, kim dziś jesteśmy, jest zasługą Państwa zaufania i łączącej nas chemii. Ciepłe podziękowania kieruję więc do wszystkich, których zaangażowanie i wsparcie na różnych etapach, przyczyniło się do powstania i rozwoju marki AIB. Wyrażam nadzieję, że dzisiejszy dzień wzmocni nasze relacje. Że po raz kolejny pojawi się „Chemia między nami”, na której wciąż opierać będziemy przyszłą, partnerską współpracę – zakończył Prezes Zarządu AIB.

Gala była również doskonałą okazją do uhonorowania partnerów firmy i uczestników AIB RACE – jury złożone z przedstawicieli AIB oraz Tomasza Zimocha, przyznało aż 12 nagród. Podczas jubileuszu nastąpiło także ogłoszenie wyników konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”, zorganizowanego przez AIB i Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie nowej formy (np. przedmiotu sztuki użytkowej) z wykorzystaniem wybranych materiałów dostępnych w ofercie AIB, przygotowanie projektu z zakresu designu lub wynalezienie nowego zastosowania dla produktów i technologii marki. Studenci kreatywnie podeszli do tematu i przygotowali oryginalne projekty, które można było oglądać podczas Gali. Spośród 10 prac finałowych jury wyłoniło 3 najlepsze, których autorzy zostali nagrodzeni na uroczystości.

Zwieńczeniem oficjalnej części Gali był specjalny, jubileuszowy tort. Oprawę muzyczną podczas całego wieczoru zapewniał kwartet smyczkowy, a niezapomnianych wrażeń dostarczyły występy zespołu tancerek w stylu Moulin Rouge, które przeniosły uczestników do czasów świetności francuskiego kabaretu.

Zgodnie ze znanym powiedzeniem, każdy koniec jest nowym początkiem. Jubileusz 25-lecia AIB był więc nie tylko doskonałą okazją do podsumowań i podziękowania partnerom firmy, lecz również do dalszego wzmacniania wzajemnych partnerskich relacji, które są podstawą działalności firmy.

 

źródło: AIB