Zespół Szkół w Bystrej Podhalańskiej ma nową stolarkę okienną i drzwiową
Zespół Szkół w Bystrej Podhalańskiej ma nową stolarkę okienną i drzwiową

W zakresie inwestycji budowlanych szkoły wymagają szczególnej uwagi. Ze względu na przeznaczenie takich placówek, projekty te muszą być realizowane z niezwykłą starannością, dbałością o każdy szczegół i bezpieczeństwo. Niedawno remont przeszła Szkoła Podstawowa w Bystrej Podhalańskiej, gdzie wymieniono całą stolarkę okienno-drzwiową oraz fasadę sali gimnastycznej. Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest firma NITUS z Drużkowa Pustego, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu dostosowuje swoje produkty zarówno do budownictwa nowoczesnego, jak i tego tradycyjnego.

Początek roku szkolnego to często dość stresujący czas dla uczniów. Dlatego też bardzo ważne jest, aby ten ważny okres mogli spędzić w bardzo dobrych warunkach. Tak tez się stało w Szkole Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej, gdzie kolejny rok nauki dzieci rozpoczęły pośród nowych okien i drzwi zarówno w klasach lekcyjnych, jak i w części sportowej.


Kilkudziesięcioletni budynek szkoły wybudowany został w architekturze góralskiej, która w kwestii remontów może okazać się niemałym wyzwaniem - W palcówce znajduje się wiele pięter i małych pomieszczeń, dlatego też musieliśmy się nieco „nagimnastykować” w trakcie realizacji zamówienia. Oczywiście drugą istotną kwestią była presja czasowa, ponieważ rozmowy dotyczące inwestycji rozpoczęły się na początku wakacji. Jednak wszystko odbyło się zgodnie z planem i do rozpoczęcia roku szkolnego nasz projekt był zrealizowany a pierwsze lekcje odbyły się już w gotowych pomieszczeniach – tłumaczy Paweł Orzeł, ekspert firmy NITUS, która na swoim koncie oprócz realizacji typowo nowoczesnych ma także te w budownictwie „starym”. Przedsiębiorstwo dostosowuje swoje produkty do indywidualnych potrzeb klientów, co też miało miejsce w trakcie prac w szkole w Bystrej Podhalańskiej. 

W zakres inwestycji wchodziła wymiana całej stolarki drzwiowej, stolarki okiennej, drzwi aluminiowych oraz fasady w sali gimnastycznej. Łączna wartość zamówienia wyniosła około 400 tys. zł netto.

Firma NITUS mając na uwadze zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa użytkownikom swoich wyrobów działa w oparciu o sprawdzone, nowoczesne i ekologiczne technologie. - Nasze produkty spełniają surowe warunki dotyczące użyteczności publicznej, i mam tutaj na myśli kwestię niskiego przenikania ciepła, czyli popularną obecnie oszczędność energii. Ponadto dodatkowym czynnikiem jaki musieliśmy wziąć pod uwagę w trakcie tej inwestycji było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, czyli zastosowanie takich rozwiązań technologicznych, dzięki którym dzieci nie będą narażone na wszelkie nieprawidłowości. Stosujemy materiały najwyższej jakości, co gwarantuje skuteczne działanie naszych produktów przez długie lata, co w takich placówkach jak szkoła jest kluczowe  – wyjaśnia na koniec Paweł Orzeł.

 

źródło: Firma NITUS