5 błędów, jakie możemy popełnić wybierając drzwi wewnętrzne
5 błędów, jakie możemy popełnić wybierając drzwi wewnętrzne

Wybór drzwi do domu czy mieszkania przynosi wiele satysfakcji, ale może stanowić jednocześnie wnętrzarskie wyzwanie. Skrzydła powinny być nie tylko aranżacyjnie spójne z wystrojem, ale też trwałe oraz wygodne w użytkowaniu. Porta podpowiada, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć podstawowych błędów podczas wybierania drzwi i cieszyć się pięknym designem i ich funkcjonalnością.

 

  1. Drzwi niedopasowane do stylu

Jednym z aranżacyjnych błędów popełnianych podczas metamorfozy mieszkania może być niedopasowanie drzwi do panującego w nim stylu. Jeśli pojawiają się wątpliwości, czy dany model lub kolor skrzydeł pasuje do pomieszczenia, warto postawić na ponadczasowe rozwiązania. W skandynawskich, rustykalnych czy nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się białe drzwi Porta ROYAL Premium. Klasyczny wzór frezowania będzie komponował się zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi kolorami, np. drewnianą podłogą czy szarymi meblami, tworząc dla nich efektowne tło.

 

  1. Drzwi niedopasowane do pomieszczenia

Nie każde drzwi będą pasować do danego pomieszczenia. W łazience na przykład nie ma sensu wstawiać drzwi z dużymi przeszkleniami, bo zwyczajnie nie zapewnią domownikom tak potrzebnej tam intymności. Tutaj natomiast doskonale swoją funkcję będą spełniać modele pełne bądź z niewielkimi nowoczesnymi przeszkleniami w postaci pionowej matowej szyby. W tym pomieszczeniu można też postawić np. na fornirowane skrzydła Natura IMPRESS. Ich powierzchnia jest trwała dzięki zabezpieczeniu lakierami wodnymi utwardzanymi w technologii UV. W sypialni i pokoju dziecka warto z kolei zastanowić się nad rodzajem wypełnienia. Drzwi pełne, które w środku mają płytę wiórową otworową będą idealnym rozwiązaniem w tych pomieszczeniach, skutecznie je wyciszając i sprzyjając odpoczynkowi.

 

  1. Jakość na drugim planie

Wybierając drzwi wewnętrzne warto zwrócić szczególną uwagę na ich jakość, a nie tylko aspekty wizualne. Jest to bardzo ważne, ponieważ zakup solidnego produktu będzie inwestycją na lata. Poza tym dobrze wykonane skrzydła spełnią oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa, jak i wyglądu. Drzwi Porta KONCEPT są wyposażone we wzmocnione, hartowane szyby, a ich powierzchnię pokrywa np. okleina Portaperfect 3D. Wyróżnia ją trwałość oraz estetyka, gdyż perfekcyjnie odwzorowuje rysunek drewna.

 

  1. Niewłaściwy wymiar i kierunek otwierania

Mieszkanie niezbyt dużych gabarytów, powinno być wyposażone minimalistycznie oraz w niewielkie meble o delikatnej formie. Ta sama zasada sprawdzi się również jeśli chodzi o drzwi. W małych pomieszczeniach nie warto decydować się na zbyt szerokie skrzydła, ponieważ zajmują dużo miejsca podczas ich używania. Trzeba również zastanowić się nad kierunkiem otwierania drzwi. Jeśli np. przedpokój jest ciasny, lepiej, żeby skrzydła otwierały się do środka, nie zabierając tym samym przestrzeni korytarza. Dobrą alternatywą na zaoszczędzenie miejsca w obu przypadkach będzie zastosowanie drzwi Porta VERTE PREMIUM w wersji przesuwnej. Oprócz funkcjonalności łączą one w sobie nowoczesny design i lekkość dzięki przeszkleniom.

 

  1. Wybór nieprofesjonalnej ekipy montażowej

Nieprofesjonalna ekipa montażowa może zepsuć nawet najwyższej klasy produkt, niewłaściwie go montując. Dlatego też należy zlecić instalację drzwi wykwalifikowanym monterom. Ościeżnica powinna być odpowiednio wypoziomowana, w przeciwnym razie skrzydła nie będą się np. zamykały lub będą się zatrzaskiwały. Ważne jest też piankowanie – nadmiar pianki może bowiem skutkować wypaczeniami ościeżnicy, a to tylko niektóre błędy popełniane podczas instalacji drzwi. Aby cieszyć się pełnowartościowym produktem warto więc już na etapie zakupu skrzydeł domówić usługę montażu przez Autoryzowane Grupy Montażowe.

 

źródło: Porta Drzwi