Natchnieni Szkłem – miejsce pełne pasji
Natchnieni Szkłem – miejsce pełne pasji

Natchnieni Szkłem to nowe miejsce w sieci, które zrodziło się z pasji do szkła. Powstało dla wszystkich szukających inspiracji i ciekawostek, a także pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat szkła, jego obróbki oraz technologii produkcji. Blog przybliży również sylwetki ludzi, dla których szkło stało się sposobem na życie, wpłynęło na ich decyzje zawodowe i pasję, w której znajdują spełnienie.

Chcemy pokazać szerokiemu gronu odbiorców, jak bardzo wszechstronnym materiałem jest szkło, z całym spektrum jego zastosowań i rozwiązań – mówi Ewelina Wójcicka, koordynator ds. komunikacji marketingowej w NSG Group, właściciela marki Pilkington. Natchnieni Szkłem udowadniają, że tak naprawdę szkło obecne jest w naszej codzienności na każdym kroku. Sprawia ono, że życie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze, dostarcza nam wrażeń estetycznych, ale też wprowadza nowoczesne, proekologiczne technologie do naszych domów, szkół czy miejsc pracy.

Na blogu znajdą się artykuły i wypowiedzi ekspertów z pionu szkła architektonicznego, a także automotive oraz nowych technologii. Dostarczą one solidną dawkę wiedzy na temat zastosowań szkła w poszczególnych dziedzinach, najbardziej innowacyjnych rozwiązań oraz przybliżą historię produkcji szkła w Polsce i na świecie. Publikowane będą również najciekawsze realizacje prezentujące możliwości wykorzystania szkła w budownictwie i architekturze wnętrz, zarówno w budynkach publicznych, jak i prywatnych. Na naszym blogu chcemy również przedstawić sylwetki ludzi Natchnionych Szkłem. Takich, którzy w życiu zawodowym lub prywatnym podążają szklaną drogą, rozwijają swoją pasję pracując codziennie ze szkłem, zgłębiając jego tajemnice, starając się zrozumieć szkło, by wykorzystać je w jak najlepszy i najbardziej satysfakcjonujący sposób. Chcemy za pośrednictwem Natchnionych Szkłem przekazać dalej naszą szklaną pasję, podzielić się nią i inspirować – dodaje Ewelina Wójcicka.

Cykl reportaży prezentujących ludzi związanych zawodowo lub hobbistycznie ze szkłem rozpoczyna historia Romana Pordzika, pracownika Pilkington Automitive Poland w Piekarach Śląskich, który po godzinach prowadzi Pracownię Artystyczną. Powstają w niej przede wszystkim witraże oraz przedmioty artystyczne i użytkowe tworzone metodą fusingu, a także prowadzone są warsztaty, podczas których pod okiem artystów można zgłębić tajniki obróbki szkła  i ceramiki.

Blog Natchnieni Szkłem - http://natchnieniszklem.pilkington.com/pl-PL

 

źródło: Pilkigton