Wokół okna. Rolety, markizy czy żaluzje
Wokół okna. Rolety, markizy czy żaluzje

W nowocześnie zaaranżowanych mieszkaniach, gdzie dominuje wciąż modny minimalizm, rezygnujemy z tradycyjnych zasłon czy firanek. Idealnie sprawdzają się za to rolety, żaluzje albo markizy – estetyczne, przyjazne, a przy tym niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Tylko… które z nich wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję, co zamontujemy w oknach, zastanówmy się, czego w danym wnętrzu najbardziej potrzebujemy, by było nam wygodnie i by pomieszczenie jak najlepiej pełniło swoją funkcję.

Zacznijmy od sypialni, miejsca szczególnego, azylu, w którym odpoczywamy po całym dniu. Nie bez powodu lokujemy ją z dala od gwarnego salonu czy kuchni, na przykład na poddaszu. Niezwykle pomocne okażą się tu rolety zaciemniające, które skutecznie izolują od światła. Łatwiej zasnąć, jeśli odetniemy się od świata zewnętrznego. Dłużej pośpimy, gdy rankiem do pokoju nie będą przenikały promienie słońca. Rolety marki Liteleader potrafią stworzyć efekt 100-procentowego zaciemnienia, tym samym – nawet gdy potrzebujemy regenerującej drzemki w ciągu dnia – w mgnieniu oka w sypialni zapanuje noc. Kto zaś nie lubi egipskich ciemności, dzięki prostemu w obsłudze mechanizmowi może wygodnie wyregulować ilość światła wpuszczoną do pomieszczenia. Rolety zostały wykonane z wysokiej jakości materiału z poliestru, są łatwe w montażu, bez problemu się je czyści za pomocą zwilżonej ściereczki. Aby nieco przełamać jednolitość stylu skandynawskiego, wystarczy wybrać modele w kolorze granatowym (w ofercie są też białe i beżowe).

Pokój dziecka ma być nie tylko ciekawie urządzony, ale także funkcjonalny i bezpieczny. Trzeba stworzyć małemu człowiekowi doskonałe warunki do nauki oraz odpoczynku. Sprawdzą się tu wysokiej jakości rolety przyciemniające – zagwarantują dopływ światła z zewnątrz, ale delikatnie rozproszonego, chroniąc przed zbyt mocnymi promieniami słońca. Zawdzięczamy to materiałowi z przezroczystego poliestru, mocnemu i odpornemu na zabrudzenia. Produkt marki Liteleader, dostępny w kolorze granatowym i beżowym, ma trzy poziomy ustawienia; łatwo się go montuje i czyści. Będzie także dobrym rozwiązaniem na przykład do domowego biura czy salonu.

Pamiętajmy, że poddasze szybko się nagrzewa, dlatego do wnętrz o bardzo silnym nasłonecznieniu najlepszym wyborem okażą się markizy termoizolacyjne. Zatrzymują do 80% promieniowania UV, zapewniając domownikom przyjemny chłód nawet w najbardziej upalne dni. Są montowane na zewnątrz okien, a ich wyjątkowa, właściwie niezauważalna konstrukcja ogranicza nagrzewanie się mieszkania, jednocześnie nie blokując dopływu światła. Specjalny materiał jest odporny na wodę i nie utrudnia widoczności. Eleganckie markizy w prosty sposób się montuje, a także bez problemu obsługuje z wnętrza pokoju.

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak łazienka czy kuchnia, świetnie spiszą się żaluzje. Zadbają o prywatność, co szczególnie ważne jest w przypadku łazienki. To też klasyczny oraz bardzo popularny sposób na regulację poziomu i kierunku oświetlenia. Zaletą produktu jest odporność na wilgoć i łatwa obsługa – żaluzje nie posiadają zwisających linek. Gładkie i trwałe wykończenie umożliwia wygodne czyszczenie wilgotną szmatką. Żaluzje Liteleader zaprojektowano w kolorze uniwersalnej bieli.

Wszystkie opisane produkty są kompatybilne z oknami firmy Liteleader oraz innych wiodących marek.

źródło:  4iQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce