Eko-Okna zwiększają swój potencjał produkcyjny
Eko-Okna zwiększają swój potencjał produkcyjny

7 robotów najnowszej generacji SL4-FF EVO już wkrótce zasili park maszynowy Spółki.

Jeszcze większe możliwości produkcyjne, doskonałe parametry technologiczne, niezwykły design okien oraz całkowite niewidoczny zgrzew. Eko-Okna kupiły siedem robotów SL4-FF EVO służących do zgrzewania profili w technologii V-Perfect. Spółka była pierwszą firmą w kraju, która zauważyła potencjał tej technologii i wprowadziła ją do masowej produkcji. Pierwsze maszyny tego typu stanęły w fabryce w Kornicach już w 2015 roku. Wraz z zakupem maszyn Eko-Okna nie tylko mogły zaoferować Klientom jeszcze lepszą jakość produktu, ale na tamtą chwilę stały się posiadaczem największego parku robotów SL4-FF. Teraz dołączy do niego siedem kolejnych. – Nie są to jednak takie same roboty jak te, które kupiliśmy trzy lata temu. Przez ten czas najlepsi, europejscy inżynierowie opracowali technologię, dzięki której powstała najnowsza seria robotów, która nosi nazwę EVO. EVO to synonim najwyższej jakości i estetyki – mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.

Zgrzew okien wykonanych przy użyciu najnowszych robotów SL4-FF EVO jest praktycznie niezauważalny. Zauważalna jest natomiast różnica pomiędzy zwykłym zgrzewem a zgrzewem V-Perfect. V-Perfect to przede wszystkim brak jakiegokolwiek rowka w narożu okiennym i niezwykła estetyka wykonania. To także nadzwyczajna wytrzymałość zgrzewu. – Warto podkreślić, że okna wykonane przy użyciu najnowszych robotów zgrzewających pozbawione są jakichkolwiek śladów zgrzewania zarówno wewnątrz ramy jak i na zewnątrz. To niesamowite, że można uzyskać taki efekt bez stołów do czyszczenia czy innych maszyn, które zazwyczaj znajdują się w ciągu technologicznym. Do uzyskania takiego efektu wystarczy jedna maszyna – dodaje dyrektor Kucharczyk.

Dzięki najnowszej inwestycji w park maszynowy firma Eko-Okna nie tylko będzie mogła zaoferować swoim Klientom najwyższej klasy produkt, ale także znacznie podniesie swoje możliwości produkcyjne. Siedem kolejnych robotów oznacza, że firma będzie mogła produkować więcej oraz szybciej. Przypomnijmy, że producent już dziś deklaruje realizację zamówienia na typowe okna PVC w 7 dni. Inwestycja to także potwierdzenie na to, że firma dąży do doskonałości oraz nieustannego rozwoju. Nie zatrzymuje się. Zdobywa coraz to nowe rynki eksportowe, nie zapominając przy tym wszystkim o Kliencie i jego wymaganiach.

 

źródło: Eko-Okna