Zamykacze do drzwi szklanych z serii Bergamo i Firenzne
Zamykacze do drzwi szklanych z serii Bergamo i Firenzne

Zamykacze podłogowe wspomagające zamykanie oraz domykanie skrzydła drzwiowego to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w  biurach lub galeriach handlowych. Kolekcje Bergamo i Firenze od CDA Polska obejmują ich kilka modeli, dopasowanych do drzwi o różnej szerokości i wadze.

 

Zamykacz z kolekcji Bergamo – fot. CDA Polska

Seria Bergamo to dwa rodzaje zamykaczy dedykowanych drzwiom całoszklanym – TD800 oraz TD750.  Pierwszy z nich jest odpowiedni zarówno do drzwi prawnych, lewych, jak i wahadłowych o szerokości od 650 do 1300 mm pod warunkiem, że waga tafli szkła nie przekracza 130 kg. TD800 Bergamo wyposażony jest w zapobiegający uszkodzeniu tafli zawór przeciążeniowy oraz amortyzator otwierania od 85°. Prędkość zamykania oraz domykania regulowana jest przez dwa niezależnie zawory zapewniające pełną, hydrauliczną kontrolę, co zwiększa komfort korzystania ze szklanych drzwi. Zakres zamykania tego modelu wynosi od 20° do 130°, natomiast domykania od 20° do 0°. Pozycja zamykacza może być regulowana bezpośrednio w puszcze, w zakresie 4 mm pionowo, 10 mm poprzecznie i 8 mm poziomo. TD800 dostępny jest w 8 wariantach różniących się siłą zamykania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest model TD750 z tej samej serii, który umożliwia płynną regulację siły domykania przez wykonanie odpowiedniej liczby obrotów śruby. Sprawdzi się on do montażu ze skrzydłami drzwiowymi o szerokości od 650 mm do 1300 mm, których ciężar wynosi maksymalnie 150 kg. Podobnie jak zamykacz TD800, model TD750 można stosować w przypadku drzwi wahadłowych, lewych oraz prawych. Wyposażony jest również w zawór przeciążeniowy oraz amortyzator otwierania. Jego zakres zamykania wynosi od 175° do 15°, a domykania od 15° do 0°.

 

Zamykacz z serii Firenze – fot. CDA Polska

Zupełnie inną propozycją jest zamykacz dolny FS880 z serii Firezne.   W przeciwieństwie do tych z kolekcji Bergamo, nie wymaga wykonania w podłodze otworu pod puszkę. Umieszcza się go bezpośrednio na krawędzi panelu drzwiowego, a do podłoża mocuje się jedynie niewielką płytkę montażową, przez co przypomina on zawias dolny z serii Como. Model ten stosować można przy drzwiach wykonanych  ze szkła o grubości 8, 10 lub 12 mm i szerokości od 750 mm do 1000 mm. Trzeba pamiętać, że w przypadku zastosowania zamykacza FS880 skrzydło drzwiowe nie powinno ważyć więcej niż 100 kg. Prędkość zamykania oraz domykania FS880 jest płynna – reguluje się ją z pomocą dwóch zaworków. Model ten pasuje do drzwi lewych, prawych
i wahadłowych. Jego zakres zamykania wynosi od 150° do 10°, domykania od 10° do 0°, a maksymalny kąt otwarcia drzwi to 150°. Po zamocowaniu płytki montażowej zamykacza możliwa jest jej regulacja w 2 osiach w zakresie +/- 3 mm.

Zamykacze od CDA Polska zostały przebadane na zgodność z europejską normą zharmonizowaną PN-EN 1154.

 

źródło: CDA Polska