XX Konwent Stolarki już za nami
XX Konwent Stolarki już za nami

„Pięć lat minęło jak jeden dzień…” – można by rzec, parafrazując słowa piosenki z popularnego niegdyś serialu. Pięć lat i aż dwadzieścia Konwentów Stolarki. Jubileuszowa edycja tego wydarzenia nie mogła odbyć się nigdzie indziej, jak tylko na Zamku w Gniewie. To jeden z najlepiej zachowanych zamków w Polsce, a jednocześnie piękne i majestatyczne miejsce, które dobrze współgra z charakterem spotkań branżowych organizowanych prze Stolarkę VIP. Frekwencja jak zwykle dopisała, natomiast zaskoczeniem były niesamowite mrozy, które jednak z czasem rozgrzała ciekawa część artystyczna.

Prawo, prawo i jeszcze raz prawo

Panele prawnicze bardzo często dominują na Konwentach Stolarki. Tak stało się i tym razem. Głównie za sprawą RODO, czyli nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Rozporządzenie wchodzi w życie już w maju tego roku i niesie za sobą wiele zmian i skomplikowanych procedur. Wiele osób o RODO nie słyszało, wielu spędza ono sen z powiek. Ten temat trzeba było poruszyć. Zawiłości i kruczki ustawy przybliżała międzynarodowa kancelaria prawna Rödl & Partner w osobie radcy prawnego – Pana Piotra Mrowca.
Jednym z głównym tematów do rozmów był także eksport i import w kontekście delegowania pracowników oraz innych istotnych aspektów działalności transgranicznej przedsiębiorców. Prezentację tę poprowadził również Pan Piotr Mrowiec z Rödl & Partner.
Wiele emocji, wątpliwości i pytań zrodziło wystąpienie mecenasa Tomasza Waszkiewicza, które dotyczyło reklamacji i regulacji prawa konsumenckiego. Kruczków prawnych i trudnych sytuacji jest tyle, że można by o tym rozmawiać bez końca. Uczestnicy z żalem przyjęli zakończenie prelekcji i zaraz potem Konwentu. 

Maszyny, montaż, innowacje i… kobiety
Słowa, które na pozór nie łączą się w całość, odzwierciedlają tematykę XX Konwentu Stolarki. Głównym patronem wydarzenia była firma Fimtec – producent maszyn przeznaczonych do produkcji stolarki PCV i ALU.
Były również praktyczne pokazy montażowe. Firma Stropex z Pleszewa pokazała innowacyjny Energooszczędny Montaż Stolarki. Natomiast firma Iso-Chemie zaprezentowała montaż poza licem muru. Miała miejsce także prelekcja właściciela grupy montażowej i dyskusja wokół problemu z pracownikami w naszej branży.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja dotycząca błędów montażowych i doboru odpowiednich komponentów zaprezentowana przez Pana Tadeusza Romańskiego z Grupy Magnum. Nie zabrakło również prezentacji dotyczącej innowacyjnych technologii w stolarce, którą poprowadziła Pani Alina Kempny z firmy Wiśniowski Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć Instytutu Techniki Budowlanej, reprezentowanego przez Panią Marzenę Jakimowicz, która przybliżyła uczestnikom kwestie dotyczące stolarki ppoż. i wprowadzania jej do obrotu.
Wieczór upłynął pod znakiem innowacji i kobiet właśnie. Uroczysta gala odbiła się na zamkowym dziedzińcu i uczestniczyło w niej 150 osób. Uhonorowaliśmy W ramach Kobiet Branży Stolarki, wyróżnionych i uhonorowanych zostało 5 Pań, tj.: Beata Tomczak – ASM, Renata Bruzi – Stropex, Joanna Kruszyńska – Mirox, Teresa Paszke – Fimtec. Specjalne wyróżnienie przyznano Pani Aleksandrze Kanderskiej, która odpowiada za organizację wszystkich dwudziestu Konwentów Stolarki.

IRBS – Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018
Branża stolarki otworowej to jedna z najbardziej innowacyjnych i rozwojowych branż polskiej gospodarki, która także odnosi sukcesy za granicą. Program IRBS w sposób szczególny wyróżnia te najbardziej innowacyjne rozwiązania. Stolarka VIP – chcąc to w sposób szczególny podkreślić i zwrócić uwagę na te firmy, które biorą czynny udział w rozwoju naszej branży i aktywnie uczestniczą w tym programie – stworzyła swój własny program pod nazwą „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki”, który daje szansę na wyróżnienie produktów, systemów, rozwiązań i właśnie firm, a także ludzi za nimi stojących.
Podczas tegorocznego, jubileuszowego Konwentu nagrodzonych zostało aż dwadzieścia innowacyjnych produktów.

Na zakończenie
Wieczór zakończyła scenka historyczna. Uczestników XX Konwentu Stolarki odwiedzili dawni mieszkańcy Zamku Gniew, którzy uczyli obsługi armaty. Nie obyło się również bez wystrzału! Wybuchowy wieczór zakończyła kolacja przy akompaniamencie muzyki i dobrego wina.
Organizatorzy wydarzenia dziękują za udział wszystkim uczestniczkom, zarówno tym nowym jak i tym, towarzyszom Konwentom od samego początku. Specjalne podziękowanie kierowane są również w stronę patronów wydarzenia. Jak to powiedział jeden z uczestników – Do zobaczenia na XL Konwencie!

Nazwa firmy

Nagrodzony produkt

OERTLI Werkzeuge AG

System noży do produkcji stolarki drewnianej  OERTLI CAT

Fimtec Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Zagniatarka naroży aluminiowych Digital Crimping Machine DCM1

Winkhaus Polska Sp. z o.o. Sp.k.

WH Okna Cloud

Fakro  Sp. z o .o.

System Inteligentnego domu Fakro smartHome

MEDOS Sp.j.

Platforma Extreme Commerce B2B

Sonarol Sp.j. Najda

Okna Perfectherm

MACO POLSKA Sp. z o.o.

Okucie z pozycją wietrzenia z zachowaniem ochrony antywłamaniowej do klasy RC2  MACO MULTI SECUAIR

Fakro  Sp. z o .o.

Produkty filtrujące cleanAir

INOUTIC/DECEUNINCK Sp. z o.o.

Wzmocnienie termiczne do profili okiennych

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Aplikacja Pilkington Spectrum

ITA Sp. z o .o.  Sp.k.

Szlifierka do profili okiennych Ecoline Profilsand

ITA Sp. z o .o.  Sp.k.

Maszyna Woodpecker  firmy Saomad

Wiśniowski Sp. z o.o. S.K.A.

Automatyczne drzwi tarasowe podnoszone-przesuwne HS

Wiśniowski Sp. z o.o. S.K.A.

Kolekcja Home Insclusive 2.0 – bramy, drzwi  i ogrodzenia w jednym designie

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o.

Aplikacja Internetowa SimplaFaktor

Eko-Okna  S.A.

Lakierowane Okno PCV

Brevis  s.c.

Urbino – czerpnia do nawiewnika powietrza

Aluprof S.A.

System rolet aluminiowych zewnętrznych podtynkowych systemu Aluprof SP i SP-E z certyfikatem Passive House Institute

Aluprof S.A.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne systemu Aluprof MB-104 Passive SI+do domów pasywnych z certyfikatem Passive House Institute

P.P.H.U. Stropex Sp.j.

Uniwersalny Rozpierak Pozycjonujący UPR

 

 

źródło: Stolarka VIP