Paryskie rendez-vous z Eko-Oknami, czyli Batimat 2017
Paryskie rendez-vous z Eko-Oknami, czyli Batimat 2017

Paryskie targi Batimat od ponad pół wieku gromadzą przedstawicieli największych firm branży budowlanej z całego świata. Przyciągają również setki tysięcy odwiedzających. Tegoroczna ich edycja odbyła się 6-10 listopada. Wśród polskich firm uczestniczących w wydarzeniu nie zabrakło największego polskiego producenta stolarki, firmy Eko-Okna S.A. – Nie było to nasze pierwsze spotkanie z francuskimi klientami. Paryskie targi Batimat, podobnie jak Equip’Baie, które odbędą się w przyszłym roku, na stałe wpisały się w nasz kalendarz imprez targowych – mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju produktów. – Francja od początku naszej działalności, a przypomnę że w przyszłym roku obchodzimy jubileusz dwudziestolecia, stawiana była wśród krajów, które budziły nasze największe zainteresowanie pod względem rozwoju eksportu. Nasza oferta jest w pełni dostosowana do oczekiwań tutejszych klientów. Przez lata udało się nam poznać potrzeby tutejszego rynku oraz nawiązać współpracę z wieloma firmami – dodaje.

W tym roku Eko-Okna prezentowały swoje produkty na stoisku o powierzchni 125m2. Imponujące, nowoczesne, zgodne z identyfikacją wizualną firmy stoisko stwarzało bardzo dobre warunki do rozmów z klientami. Cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Tym razem producent postawił na kompleksową prezentację swojej oferty, a przede wszystkim produktów z linii All in One Design, którą po raz pierwszy można było obejrzeć w przestrzeni targowej. – Odwiedzający mieli okazję obejrzeć okna, drzwi, rolety i bramy z kolekcji Torino i Verona. Modne kolory, nowe rozwiązania i innowacyjne technologie wzbudziły zainteresowanie francuskich inwestorów. Podczas targów nie zabrakło także rozwiązań stosowanych w tzw. inteligentnym budownictwie. Klienci, szczególnie Ci z zachodniej części Europy, niezwykle doceniają komfort, jaki dają im oferowane przez nas rozwiązania, co dało się odczuć podczas prowadzonych w czasie targów rozmów – relacjonuje dyrektor Łukasz Kucharczyk. Producent, który posiada nie tylko kompletną ofertę stolarki, proponuje także silniki, piloty, przełączniki oraz inne urządzenia, które pozwalają sterować domem z każdego miejsca na ziemi. Wszystko to można było zobaczyć właśnie podczas paryskich targów Batimat.

Uczestnictwo w międzynarodowych targach branżowych to dla każdej firmy nie tylko możliwość spotkania z klientami, ale także bardzo ważny element strategii marketingowej. Szczególnie dla tak dużych firm jak Eko-Okna. Firma ta jest jednym z wiodących producentów stolarki w Europie, a 85 proc. wytwarzanych przez nią produktów jest eksportowanych do 33 krajów na całym świecie. Ich prezentacja w przestrzeni targowej jest niezwykle istotna i z całą pewnością ma przełożenie nie tylko na sprzedaż, ale również na utrzymanie dobrych relacji z klientami. 

 

źródło: Eko-Okna