Futurystyczna roleta dwa w jednym – Schüco Integralmaster
Futurystyczna roleta dwa w jednym – Schüco Integralmaster

Innowacyjna przesłona roletowa Integralmaster w ofercie Schüco to subtelne, a jednocześnie bardzo efektywne rozwiązanie ochrony pomieszczeń przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem i rażącym światłem w jednym. Wewnętrzna roleta jest całkowicie ukryta w listwie przyszybowej, dzięki czemu okno zachowuje swój klarowny wygląd.

Schüco Integralmaster to bardzo nowoczesne rozwiązanie komfortowych przesłon okiennych chroniących przed przegrzewaniem pomieszczeń i rażącym światłem

Fot. Schüco

 

Nowe rozwiązanie ukrytej przesłony przeciwsłonecznej to efekt współpracy marki Schüco z renomowanym niemieckim producentem przesłon przeciwsłonecznych Sun-Master Sonnenschutz GmgH. Dyskretne rozwiązanie składa się z plisowanej folii poliestrowej zrolowanej w specjalnej listwie przyszybowej. Dzięki temu, że system nie wymaga stosowania tradycyjnych prowadnic czy skrzynek, zwinięta roleta pozostaje całkowicie niewidoczna. Szeroka dostępność wielu wersji folii, różne wersje sterowania i łatwość montażu sprawiają, że Schüco Integralmaster to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być zastosowane w  energooszczędnych oknach aluminiowych z serii Schüco AWS o głębokości zabudowy od 70 do 90 mm. Przesłona może osiągać duże wymiary, maksymalnie do 3500 mm wysokości i 1800 mm szerokości.

Efektywna w każdej sytuacji

System roletowy Schüco Integralmaster może być zastosowany w budynkach nowych i modernizowanych, mieszkalnych i niemieszkalnych

Fot. Schüco

 

Przesłony Integralmaster są tak dyskretne, że w pozycji podniesionej nie zaburzają transparentnego charakteru wielkopowierzchniowych szyb. Natomiast w momencie opuszczania zapewniają bardzo efektywną ochronę przed promieniami słonecznymi i nie tylko. Dostępnych jest pięć rodzajów folii, różniących się pomiędzy sobą rodzajem plisowania oraz funkcjami. Trzy z nich od zewnątrz zatrzymują promienie słoneczne, a od wewnątrz pozwalają cieszyć się niezakłóconym widokiem na otoczenie. Na uwagę zasługuje przesłona SHGS 03 z wysokowydajną warstwą refleksyjną, która sprawdzi się jako bariera chroniąca przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Jednocześnie efekt olśnienia został zredukowany aż do 97%, co czyni to rozwiązanie odpowiednim zwłaszcza do ochrony stanowisk pracy, które są narażone na duże nasłonecznienie. Pozostałe dwa rozwiązania są dedykowane do miejsc, które wymagają solidnej ochrony wzroku przed intensywnym światłem. Asortyment uzupełniają dwie folie przyciemniające, z których jedna posiada od strony wewnętrznej kolor biały, a druga czarny.

Dwie opcje sterowania

System wewnętrznych rolet Schüco Integralmaster zintegrowany w listwie przyszybowej

Fot. Schüco

 

Ze względu na swoją inteligentną budowę roleta Integralmaster sprawdzi się zarówno w budynkach nowych, jak i już istniejących. Montaż rozwiązania w oknie aluminiowym z serii AWS sprowadza się do usunięcia starej listwy przyszybowej i zastąpieniu jej nową, z systemem Integralmaster. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać rozwiązanie sterowane elektrycznie lub ręcznie. W pierwszym przypadku roleta jest wbudowana w dolną listwę i nasuwa się na szybę od dołu do góry. Sygnał jest przenoszony za pośrednictwem modułu SMI (Standard Motor Interface), kompatybilnego z większością systemów sterowania budynkiem BUS. Natomiast w sytuacji, gdy roleta jest obsługiwana manualnie, całość rozwiązania znajduje się w górnej listwie i zsuwa się z góry na dół. Rolety Integralmaster są zgodne z wszystkimi krajowymi i europejskimi unormowaniami dotyczącymi ochrony przeciwsłonecznej.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl