Franc Gardiner już 15 lat na rynku
Franc Gardiner już 15 lat na rynku

Lider w branży osłon i dekoracji okiennych, Franc Gardiner we wrześniu obchodzi jubileusz 15-lecia swojej działalności. Firma wciąż prężnie się rozwija, rozbudowując siedzibę i angażując się m.in. w sponsoring sportowy.

Firma została założona w 2002 roku i na przestrzeni lat zaprojektowała wiele innowacyjnych rozwiązań jak systemy samozwijające smartroll™ i Clever Spring®. Zastosowanie tych systemów w roletach, zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Franc Gardiner jest również pionierem kompleksowych rozwiązań dekoracyjnych z nadrukami przy pomocy ekologicznego druku lateksowego.

Obecnie zatrudnia ponad 200 osób. Rocznie osiąga ponad 20 mln euro obrotu. I wciąż prężnie się rozwija, wprowadzając na rynek nowe produkty. W tym roku były to m.in. żaluzja drewniana Harmonia, plisa okienna Honeyflex oraz Honeyflex electro.

Firma regularnie bierze udział w ogólnopolskich i zagranicznych targach branżowych m.in. Heimtextill we Frankfurcie czy R+T w Stuttgarcie. Inwestuje również w technologie, rozwijając swój park maszynowy. W ubiegłym roku zakończyła się rozbudowa hali produkcyjno-biurowej firmy w Świdnicy o powierzchni 4,5 tys. mkw.

Franc Gardiner zaangażował się również w reaktywację świdnickiego basketu, zostając sponsorem tytularnym drużyny Polonia Świdnica prowadzonej przez Mieczysława Młynarskiego, która pod koniec września rozpocznie nowy sezon jako Franc Gardiner Polonia Świdnica.

 

źródło: Franc Gardiner