EnergySolid – okna dachowe do kuchni i łazienki
EnergySolid – okna dachowe do kuchni i łazienki

Wysoka wilgotność panująca w takich wnętrzach jak łazienka czy kuchnia skłania inwestorów do poszukiwania optymalnych rozwiązań sprzyjających swobodnej cyrkulacji powietrza, odpowiedniej wentylacji, a przy tym estetycznych i w dobrej relacji jakości do ceny. Łazienkowe okna dachowe są szczególnie narażone na wilgoć, zarówno panującą wewnątrz pomieszczenia, jak i tę wynikającą z niekorzystnych warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, gradu, dlatego wybór okien dachowych do łazienki powinien uwzględnić istotne dla tego rodzaju wnętrza parametry produktu oraz sposób i miejsce montażu. Choć niektórzy producenci zachęcają do kupna drewnianych okien pokrytych kilkoma warstwami poliuretanu, warto sięgnąć po sprawdzoną opcję, czyli tradycyjne okna PCV, zwłaszcza że ich standard, w porównaniu do okien starszej generacji, znacząco się podniósł.

Bardzo dobrym przykładem współczesnego produktu przeznaczonego do łazienki i kuchni jest EnergySolid – okno dachowe z PCV marki Liteleader.  Ten model wykonany jest z wysokiej jakości bezołowiowego PCV, na profilu wzmocnionym stalą i dodatkowo ocieplony wkładem z polistyrenu.  Oblachowanie zewnętrzne stanowi solidna aluminiowa rama, lakierowana w kolorze z palety RAL 7043. Dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych i budowy komorowej, mimo mocnej, trwałej konstrukcji, okno EnrgySolid jest lekkie i doskonale spełnia swoją funkcję. Przede wszystkim wspaniale oświetla naszą łazienkę, czyniąc z niej miejsce wyjątkowe – prawdziwe domowe SPA. Producent zadbał też o komfort cieplny, tak pożądany w tym pomieszczeniu. Odpowiada za niego 16 mm ciepła ramka ze stali nierdzewnej, która zespala komorę międzyszybową wypełnioną materiałem termoizolacyjnym – argonem. Z kolei 24 mm pakiet szybowy z hartowaną szybą zewnętrzną posiada dwie warstwy niskoemisyjne, które nie przepuszczają chłodu do wnętrza i zatrzymują w nim ciepło.

Okna EnergySolid wyróżniają się wyjątkową odpornością na wilgoć, co oznacza, że zaoszczędzimy na kosztach konserwacji. Nie trzeba ich też specjalnie pielęgnować, wystarczy mycie zwykłymi środkami czyszczącymi. Sama czynność nie jest trudna – okno posiada centralną oś obrotu, więc wystarczy obrócić go w ten sposób, aby zewnętrzna strona znalazła się w środku pomieszczenia i umyć. Ten model okna został dopracowany w każdym szczególe – dzięki funkcji mikrouchyłu ergonomiczna klamka umożliwia pasywną wentylację, a montaż i demontaż skrzydła, za sprawą bezpiecznych zawiasów, wykonamy dosłownie poprzez jedno kliknięcie. Jeśli dobierzemy do okna odpowiednie akcesoria – na przykład żaluzję PAR z materiału odpornego na wilgoć i perfekcyjnie do niego dopasowaną, będziemy długo cieszyć się komfortem użytkowania, czy to w upalne lato, czy w mroźną zimę.   

Oprócz wymienionych zalet i korzyści, okno dachowe w łazience niewątpliwie podnosi standard każdej aranżacji. Kąpiel z widokiem na malowniczy krajobraz czy przepływające po niebie obłoki dostarcza niezapomnianych wrażeń. Aby tak się stało, musimy właściwie rozplanować jego miejsce. Chcąc w pełni wykorzystać okna połaciowe, należy zamontować je na takiej samej wysokości jak tradycyjne, czyli 90 - 100 cm od podłogi. Warto pamiętać o tym, że umiejscowione bezpośrednio nad wanną lub umywalką niestety będzie mokre od skraplającej się pary wodnej. Dobrym rozwiązaniem, widocznym na załączonej aranżacji, jest umieszczenie go nad grzejnikiem. Niezastawione meblami czy innymi sprzętami umożliwi właściwą cyrkulację powietrza oraz podziwianie wspaniałych widoków. 

źródło: 4IQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce